Naga MarketsCreative Commons Autor:Yahoo
Creative Commons
Autor:Yahoo

Zarząd Yahoo zdecydował, że sprzeda swoją bazową działalność. O możliwości sprzedaży spółki mówiło się już od dawna, my też o tym już pisaliśmy. Teraz pojawiły się konkretne kwoty. 10 mld USD to dużo więcej niż szacowali wcześniej analitycy. Czy ktoś zdecyduje się na zakup legendy internetu?


Źródłem rewelacji jest Kara Swisher, która opublikowała na temat Yahoo specjalny raport. Można w nim przeczytać, że Microsoft spotkał się z kilkoma podmiotami prywatnymi, które mogłyby być zainteresowane kupnem bazowej działalności spółki. Składa się na nią wyszukiwarka internetowa oraz usługi reklamowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Microsoft zdecydował się na pomoc w wyłożeniu funduszy ewentualnemu nabywcy. Firma oczywiście nie robi tego bezinteresownie. Ma to na celu zabezpieczenie umowy z Yahoo dotyczącej wyszukiwarki.

Graj na akcjach zagranicznych spółek dzięki TMS

10 mld USD żądane przez Yahoo to dosyć wygórowana cena, na pewno będzie podlegać negocjacjom. Zdaniem analityków działalność bazowa spółki może zostać wyceniona na 6-8 mld USD. Wygląda na to, że nabywca bez problemu zbije cenę co najmniej o 20%, dodatkowo może liczyć na pomoc Microsoftu.

Obecnie trwa małe przetasowanie w Yahoo, Starboard Value – udziałowiec spółki – ogłosił własne nominacje do zarządu. Niedługo odbędzie się głosowanie, na którym wszyscy udziałowcy będą mogli wybrać pomiędzy członkami starego zarządu i nominowanymi obecnie.

yahoo
Kondycja Yahoo na przestrzeni ostatniego rokuConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here