Naga MarketsYahoo Japan poinformowało o zamiarze wykupienia 40% udziałów w tokijskiej giełdzie kryptowalut, BitARG. Ma to być sposób na wejście głównego konkurenta Google do świata krypto. 


Inaczej niż w Europie czy Stanach, w Japonii Yahoo wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych, nie ulegając wszędobylskim usługom Google. BitARG przyznało, że wyraziło zgodę na wykup 40% udziałów w firmie przez Z Corporation – spółkę córkę Yahoo Japan.

W wyniku tego zaangażowania kapitałowego nasza firma będzie w stanie korzystać z usług serwisowych oraz specjalistycznej wiedzy dotyczącej zabezpieczeń ekspertów Yahoo (…) znacząco ułatwi to przygotowanie się do rozpoczęcia świadczenia usług giełdowych przez Spółkę oraz usprawni jej działanie po rozpoczęciu działania – przekonuje w swoim oświadczeniu BitARG.

Choć nie ujawniono wartości umowy pomiędzy Yahoo, a japońską giełdą to jednak informatorzy Reuters donoszą, że będzie ona wahać się pomiędzy $18,5 a $27,8 mln. Warto również zauważyć, że BitARG posiada odpowiednią licencję wymaganą do obsługi krajowej platformy wymiany przyznaną przez japońskie Financial Service Agency.

To nie pierwsze takie przejęcie w tym roku. Niedawno informowaliśmy o sprzedaży zhackowanej niegdyś giełdy kryptowalut Coincheck przez Monex Group. Transakcja pozwoli Monex uzyskać dostęp do platformy handlowej i bazy klientów Coincheck.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/CHF, GBP/NZD, AUD/USD
Następny artykułEURCHF najwyżej od 2015 roku. Co dalej?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here