Naga MarketsGdy nie wiadomo o co chodzi, zapewne chodzi o pieniądze. Stwierdzenie to z pewnością tłumaczy niespodziewaną decyzję spółki Yahoo, która chce podreperować swój szwankujący w ostatnim czasie rachunek przychodów poprzez… zakłady sportowe.


Daily fantasy sports szansą na udział w miliardowych zyskach?

Yahoo inwestuje w "fantasy sports" z możliwością obstawiania meczy
Yahoo inwestuje w “fantasy sports” z możliwością obstawiania meczy

Wczoraj Yahoo zaprezentował usługę opartą o system daily fantasy sports poszukując nowego źródła przychodu. Wybór padł na branżę, która generuje miliardowe zyski, szanse na podreparowanie budżetu są więc spore.

Fantasy sports to rodzaj gry, w której uczestnicy występują w roli właściciela klubu sportowego (w wybranej dyscyplinie w zależności od rodzaju gry), budując własną drużynę i konkurując z innymi użytkownikami. Siła drużyny oparta jest na rzeczywistych statystykach prawdziwych zawodników (koszykarzy, piłkarzy, siatkarzy, piłkarzy ręcznych, itd.). Fantazyjna drużyna otrzymuje następnie łączny wynik punktowy – po przeliczeniu statystyk wszystkich wybranych do jej stworzenia zawodników – który świadczy o jej sile w pojedynkach z innymi.

Internetowa zabawa uzupełniona o dreszczyk bukmacherski?

Nowa usługa o nazwie Yahoo Sports Daily Fantasy pozwoli użytkownikom wygrywać nagrody pieniężne biorąc udział w dziennych pojedynkach swoich wirtualnych drużyn. Gigant internetowy od dłuższego czasu był liderem w branży fantasy sports, jednak dopiero teraz postanowił wprowadzić do zabawy kolejny dreszczyk emocji w postaci pieniędzy.

„Dzisiaj przenosimy grę na kolejny poziom i dajemy użytkownikom to czego od zawsze oczekiwali – szansę rywalizowania ze swoimi znajomymi o prawdziwe pieniądze” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez spółkę.

Nowa liga, w której można zarabiać pieniądze już funkcjonuje – dostępna jest pod poniższym adresem. W zabawie brać udział mogą nie tylko użytkownicy desktopowi ale również posiadacze smartfonów z system iOS oraz Android.

INWESTUJ W AKCJE APPLE I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Branża warta 4 miliardy dolarów?

Czy na tworzeniu wirtualnych, internetowych drużyn sportowych i rywalizacji pomiędzy Internautami da się zarobić? Statystyka pokazuje, że jak najbardziej. W zeszłym roku branża fantasy sports została wyceniona na cztery miliardy dolarów. Yahoo ma nadzieję, że uzyska dostęp do sporej części tego pokaźnego tortu reperując swoje finanse i przyciągając większą ilość inwestorów.

Od strony prawnej typowanie wyników meczów wirtualnych drużyn nie jest zakazane. O ile zakłady bukmacherskie są niezgodne z prawem w czterech amerykańskich stanach, to ustawodawca traktuje fantasy sports jako „grę umiejętności” a nie „grę szczęścia”. Hazard z pełnym przyzwoleniem ze strony organów prawnych z całą pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników.

Wykres notowań Yahoo H4
Wykres notowań Yahoo H4

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Apple oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here