Naga MarketsGdy nie wiadomo o co chodzi, zapewne chodzi o pieniądze. Stwierdzenie to z pewnością tłumaczy niespodziewaną decyzję spółki Yahoo, która chce podreperować swój szwankujący w ostatnim czasie rachunek przychodów poprzez… zakłady sportowe.


Daily fantasy sports szansą na udział w miliardowych zyskach?

Yahoo inwestuje w "fantasy sports" z możliwością obstawiania meczy
Yahoo inwestuje w “fantasy sports” z możliwością obstawiania meczy

Wczoraj Yahoo zaprezentował usługę opartą o system daily fantasy sports poszukując nowego źródła przychodu. Wybór padł na branżę, która generuje miliardowe zyski, szanse na podreparowanie budżetu są więc spore.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fantasy sports to rodzaj gry, w której uczestnicy występują w roli właściciela klubu sportowego (w wybranej dyscyplinie w zależności od rodzaju gry), budując własną drużynę i konkurując z innymi użytkownikami. Siła drużyny oparta jest na rzeczywistych statystykach prawdziwych zawodników (koszykarzy, piłkarzy, siatkarzy, piłkarzy ręcznych, itd.). Fantazyjna drużyna otrzymuje następnie łączny wynik punktowy – po przeliczeniu statystyk wszystkich wybranych do jej stworzenia zawodników – który świadczy o jej sile w pojedynkach z innymi.

Internetowa zabawa uzupełniona o dreszczyk bukmacherski?

Nowa usługa o nazwie Yahoo Sports Daily Fantasy pozwoli użytkownikom wygrywać nagrody pieniężne biorąc udział w dziennych pojedynkach swoich wirtualnych drużyn. Gigant internetowy od dłuższego czasu był liderem w branży fantasy sports, jednak dopiero teraz postanowił wprowadzić do zabawy kolejny dreszczyk emocji w postaci pieniędzy.

„Dzisiaj przenosimy grę na kolejny poziom i dajemy użytkownikom to czego od zawsze oczekiwali – szansę rywalizowania ze swoimi znajomymi o prawdziwe pieniądze” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez spółkę.

Nowa liga, w której można zarabiać pieniądze już funkcjonuje – dostępna jest pod poniższym adresem. W zabawie brać udział mogą nie tylko użytkownicy desktopowi ale również posiadacze smartfonów z system iOS oraz Android.

INWESTUJ W AKCJE APPLE I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Branża warta 4 miliardy dolarów?

Czy na tworzeniu wirtualnych, internetowych drużyn sportowych i rywalizacji pomiędzy Internautami da się zarobić? Statystyka pokazuje, że jak najbardziej. W zeszłym roku branża fantasy sports została wyceniona na cztery miliardy dolarów. Yahoo ma nadzieję, że uzyska dostęp do sporej części tego pokaźnego tortu reperując swoje finanse i przyciągając większą ilość inwestorów.

Od strony prawnej typowanie wyników meczów wirtualnych drużyn nie jest zakazane. O ile zakłady bukmacherskie są niezgodne z prawem w czterech amerykańskich stanach, to ustawodawca traktuje fantasy sports jako „grę umiejętności” a nie „grę szczęścia”. Hazard z pełnym przyzwoleniem ze strony organów prawnych z całą pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników.

Wykres notowań Yahoo H4
Wykres notowań Yahoo H4

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Apple oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here