Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na giełdach przy Wall Street przyniosła kontynuację poprawy nastrojów. I chociaż po pierwszej fazie sesji byki mogły liczyć na trochę lepsze zamknięcie to i tak trzeba przyznać, że to właśnie kupujący zdobyli wczoraj lekką przewagę. Bardzo różnorodnie wygląda sytuacja techniczna poszczególnych spółek. Proponuję przyjrzeć się dokładniej wykresom trzech dużych firm notowanych w Stanach Zjednoczonych, którymi możemy handlować za pośrednictwem kontraktów CFD u brokera ACFX.

Pierwszym wykresem, który chcę pokazać jest YAHOO w interwale H4.

YAHOO - wykres H4
YAHOO – wykres H4

Po kilku nieudanych próbach ataku na lukę z 29 stycznia kurs akcji tego internetowego giganta zaczął spadać. Od 16 kwietnia dominacja niedźwiedzi jest niezaprzeczalna. Aktualnie cena dotarła do poziomu minimum z 4 marca. Na tych poziomach znajduje się również górne ograniczenie luki cenowej z 22 października 2014 roku, która powinna stanowić naturalny poziom wsparcia dla kupujących. Taki układ ma prawo doprowadzić do choć chwilowego przejęcia kontroli przez byki, które niewątpliwie chciałyby doprowadzić do powrotu ceny do głównego trendu.

Bardzo interesująco wygląda sytuacja AMERICAN EXPRESS na wykresie godzinowym.

AMERICAN EXPRESS - wykres H1
AMERICAN EXPRESS – wykres H1

Po wynikach finansowych spółki za pierwszy kwartał, które zostały słabo przyjęte przez rynek cena mocno spadła. Następnie to kupujący zabrali się do pracy i doszło do dwukrotnej obrony kursu w okolicach poziomu minimum z 17 lutego. Aktualnie akcje spółki tworzą wzrostową falkę, a wczorajsze zatrzymanie tuż pod dolnym ograniczeniem luki cenowej z 17 kwietnia oraz pod szczytem z 22 kwietnia wygląda zachęcająco. Jeśli cena wyjdzie powyżej ostatnich szczytów będzie to znak, że byki będą próbować walczyć o zanegowanie całości spadków powstałych po wynikach finansowych.

Ostatnim przygotowanym na dziś przeze mnie zagraniem jest P&G.

P&G - wykres H1
P&G – wykres H1

Na wykresie godzinowym widzieliśmy w ostatnim czasie silną presję podaży. Bykom udało się co prawda doprowadzić do odbicia kursu, jednak w tym momencie może on być jedynie traktowany jako ruch powrotny do wyłamanego niedawno wsparcia, które było tworzone poprzez minima z 11 marca. Potencjalnie jest to dobre miejsce do zajęcia krótkiej pozycji na walorach tej spółki.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here