Naga MarketsChiński broker "uwziął się" na XTrade
Chiński broker “uwziął się” na XTrade

Securities and Futures Commission (SFC), regulator rynku finansowego z Hong Kongu ostrzega przed, znanym również w Polsce, brokerem XTrade. Zdaniem SFC działający na terenie Chin Xtrade zachęca do skorzystania ze swoich usług mieszkańców regionu.


Nie od dziś wiadomo, że Hong Kong, będący oficjalnie częścią Chińskiej Republiki Ludowej, cieszy się specjalnymi warunkami ekonomicznymi. Ma to również przełożenie na tamtejszy rynek finansowy, który bez przeszkód konkuruje z takimi ośrodkami handlu jakimi są Shanghai, Shenzhen czy japońskie Tokio.

SFC wpisało XTrade na swoją listę ostrzeżeń, pod zarzutem nielicencjonowanej działalności na rynku finansowym Hong Kongu. Na listę trafić można na podstawie podejrzeń lub faktycznych działań mających przekonać inwestorów, że podmiot powiązany jest z Hong Kongiem.

Portal Finance Magnates uzyskał komentarz CEO XTrade w tej sprawie. Nigdy nie próbowaliśmy reklamować się w Hong Kongu. Przestrzegamy procedur licencyjnych i działamy jedynie w granicach jurysdykcji regionalnego regulatora pod którego podlegamy. (…) Liczę na to, że SFC skontaktuje się z nami i wspólnie rozwiążemy tę sprawę – stwierdził w Mark Leigh.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here