Naga MarketsXTPL S.A. w 2019 roku odnotowała 2,1 mln zł przychodów (dotacje) oraz 24,2 mln zł skonsolidowanej straty netto (11,2 mln zł bez uwzględnienia wpływu programu motywacyjnego). Nakłady na B+R oraz koszty ogólnego zarządu w horyzoncie ostatnich kwartałów utrzymywały się na stabilnym poziomie.

  • Nawiązanie relacji z graczami branży wysokich technologii (m.in. koncern BOE);
  • Sukcesy badawczo-rozwojowe (m.in. druk linii przewodzących o szerokości jedynie 1,4 µm);
  • Rozwój międzynarodowej chmury patentowej (siedem złożonych nowych wniosków patentowych);
  • Utrzymanie kosztów operacyjnych na stabilnym poziomie i rozmowy o realizacji pierwszych zamówień komercyjnych (sprzedaż nanotuszu), sfinalizowane w marcu 2020 roku.

XTPL podsumowuje wyniki za 2019 rok, raportuje stratę netto

W 2019 roku Spółka podpisała dwie umowy w obszarze rozwoju i komercjalizacji swojej technologii. Pierwszą było Memorandum of Understanding (MoU) z koreańskim HPK – jednym z dostawców rozwiązań na potrzeby naprawy defektów dla koncernu LG Display.

Te artykuły również Cię zainteresują
Drugą była umowa na ewaluację rozwiązania XTPL z podmiotem rynku wyświetlaczy, chińskim koncernem BOE. Celem projektu jest poprawa przewodności elektrycznej dla najnowszej generacji wyświetlaczy OLED i QLED. Ponadto już w 2020 roku XTPL zawarło porozumienie z chińskim Suzhou Cowin Laser Technology Co Ltd – dostawcą m.in. wspomnianego wyżej BOE oraz CSOT,  gracza rynku FPD. Dotyczy ono wdrożenia metody XTPL w obszarze naprawy defektów w wyświetlaczach

– Rok 2019 okazał się dla XTPL okresem, w którym zrealizowaliśmy ważne kroki milowe w komercjalizacji naszej ultraprecyzyjnej metody nanodruku. Zacieśnienie współpracy ze światowymi liderami branży wysokich technologii, udane wydruki linii przewodzących o szerokości jedynie 1,4 µm, rozwój globalnej chmury patentowej rozwiązań XTPL, debiut na Głównym Rynku GPW w Warszawie, założenie spółki zależnej w Stanach Zjednoczonych i przygotowania do startu pierwszych komercyjnych zamówień – sfinalizowanych w marcu 2020 roku – to wydarzenia, z których jesteśmy naprawdę dumni – mówi dr Filip Granek, prezes XTPL.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBoombit raportuje stratę za 2019 rok na poziomie 9,9 mln zł
Następny artykułBlok po 22 – 23 kwietnia 2020: GBP/USD, Srebro
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here