Naga MarketsXTPL [XTP], Unimot [UNT] – Gorące spółki dniaPrzed kilkoma dniami spółka XTPL informowała o sprzedaży swojej innowacyjnej technologi do jednego z niemieckich uniwersytetów. Wczoraj firma podała kolejne korzystne informacje, tym razem chodzi o podpisanie z Semitronics Sales umowy dotyczącą dystrybucji jej rozwiązań technologicznych w Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii. To kolejny krok na drodze do komercjalizacji rozwiązań XTPL. Według spółki, partnerstwo przyczyni się także do zwiększenia świadomości i rozpoznawalności rozwiązań XTPL wśród globalnych graczy na rynku.

Jak wskazuje XTPL, rynek brytyjski jest jednym z największych potencjalnych odbiorców jej technologii w Europie i – w ocenie zarządu – zawarcie umowy dystrybucji ułatwi komercjalizację technologii rozwijanej przez nią na tym rynku.W trendzie bocznym

Warto przypomnieć, że spółka czeka także na udzielenie patentu w Stanach Zjednoczonych, co również powinno pozytywnie wpłynąć na notowania. Obecnie na wykresie kontynuowane jest odbicie od kluczowego wsparcia. Celem dla popytu powinien być opór w rejonie 83 zł.

xtpl


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Na lokalnym wsparciu

Sporo informacji przekazała wczoraj spółka Unimot, zajmująca się głównie dystrybucją paliw. Zdaniem prezesa firmy, sieć stacji paliw Avia powinna wzrosnąć do 80 na koniec wakacji i około 100 obiektów z końcem 2021 roku. Padły także zapowiedzi o przyspieszeniu uruchamiania kolejnych stacji. Obecnie Unimot zarządza siecią 70 stacji Avia, a do końca 2023 r. – zgodnie z przyjętą strategią rozwoju – zamierza powiększyć sieć swoich stacji do około 200 obiektów. Przyspieszenie wynika także z faktu, że niedawno do grupy przystąpiła sieć stacji Grupy Pieprzyk.

unimot

Spółka poinformowała także, że już w czerwcu sprzedaż w sieci Avia sięgnęła 14,9 mln litrów, co stanowi wzrost rok do roku o 82%. Jest to rekordowy poziom i już 4 miesiąc, w którym spółka poprawia rekordy. Pozytywne informacje płyną także w kwestii wejścia spółki w fotowoltaikę. W zakładzie już trwa rozruch technologiczny i pierwsze panele będą produkowane jeszcze przed końcem lipca. Trafią one na rynek m.in. w ofercie Avia Solar należącej do Unimotu. Mimo pozytywnych danych i wysokich rekomendacji (najwyższa 62,50 zł), kurs od dwóch miesięcy podlega korekcie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here