Naga MarketsXTPL [XTP], TIM S.A. [TIM] – Gorące spółki dniaSpółka XTPL poinformowała w miniony piątek o podpisaniu umowy z chińską firmą Yi Xin Technology, która specjalizuje się w technologiach addytywnych i wyszukiwaniu innowacyjnych technologii dedykowanych segmentowi elektroniki drukowanej. W ten sposób spółka rozszerza swoją obecność na rynku chińskim. “Rozpoczęcie współpracy w zakresie dystrybucji naszej technologii oraz produktów na rynek chiński jest m.in. wynikiem naszych wysiłków dotarcia do jak największej liczby potencjalnych klientów na rynku chińskim.

    • XTPL coraz bliżej komercjalizacji swojej technologii
    • TIM nadal z dobrymi perspektywami

Widzimy bardzo wyraźnie, jak dynamicznie rozwijają się na rynku chińskim branże i produkcja nowoczesnych wyświetlaczy, ekranów dotykowych, mikroelektroniki oraz zaawansowanych płytek PCB. W tych branżach technologia XTPL ma do odegrania istotną rolę” – skomentowano, dodając jednocześnie, że po stronie partnera pozostaną formalne kwestie wprowadzania nowych produktów na rynek (m.in. niezbędne pozwolenia).

Te artykuły również Cię zainteresują
Mocny wzrost obrotów

Wcześniej spółka informowała także o nawiązaniu współpracy na rynku Korei Południowej z Bandi Consortia. Oba te kroki mają przyspieszyć komercjalizację technologii opracowanej przez XTPL. Na wykresie mamy niemal 30% odbicie od poziomów bliskich historycznym minimom. Obecnie kurs zmaga się z oporem w rejonie 83 zł.

xtpl


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Krótka korekta?

Dużo większej skali wzrosty ma już za sobą dystrybutor elektronarzędzi, spółka TIM. Firma mocno zyskała w okresie pandemii i regularnie notuje coraz lepsze wyniki. Zdaniem władz spółki, TIM powinien nadal korzystać z długoterminowego trendu wzrostowego w e-commerce, a optymalny udział tego segmentu w jednostkowej sprzedaży wynosi ok. 70%.

“Otoczenie rynkowe na pewno nam sprzyja. Jednak nasze aktualne wyniki są przede wszystkim konsekwencją ośmiu lat działań, gdyż od tego czasu sprzedajemy online, prowadząc platformę TIM.pl. Wzrostowy trend rozwoju e-commerce był widoczny znacznie wcześniej, ale oczywiście jego dynamikę zwiększyło poszukiwanie bezpiecznych sposobów dokonywania zakupów w dobie koronawirusa. Myślę, że ten silny trend utrzyma się, nie tylko w związku z pandemią, ale szerzej – z uwagi na zmianę nawyków i przyzwyczajeń zakupowych” – powiedział prezes Krzysztof Folta.

tim

Ze wstępnych szacunków wynika, że w marcu 2021 r. po raz pierwszy w historii TIM-u miesięczne jednostkowe przychody ze sprzedaży przekroczyły 100 mln zł (106,5 mln zł, +35,5% r/r). Pierwsze trzy miesiące 2021 r. są już kolejnym kwartałem, w którym szacowane obroty przekroczyły 250 mln zł (262,1 mln zł, +21,5% r/r.). Wydana pod koniec ubiegłego roku rekomendacja wycenia akcje spółki na 27,30 zł. Możliwe, że taki poziom jest najbliższym celem popytu, który na wykresie wyznacza lokalny dołek.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dyskusja na temat kursu btc | jsw opinie | rekomendacje giełdowe | notowanie lotos | funt | kursy funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here