Naga MarketsDziś na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych (GPW) zadebiutowała spółka z branży technologicznej – XTPL. Pomimo pozytywnych oczekiwań, na debiucie notowania akcji spadły o 0,4% (na samym otwarciu) do 232 zł. W tej chwili akcje znajdują się już ponad 6%.


Proces wchodzenia na GPW rozpoczął się w maju 2018 roku, kiedy spółka zawnioskowała do KNF o zatwierdzenie prospektu emisyjnego. XTPL wnioskowała o wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym 1.695.220 akcji. Prospekt XTPL został zatwierdzony przez KNF w styczniu tego roku. Do tej pory spółka była notowana na rynku NewConnect. Debiut na GPW otwiera nowe możliwości pozyskania kapitału.

Zobacz także: XTPL przechodzi z NewConnect na GPW

Spółka XTPL pochodzi z branży technologicznej, skupia się wokół nanotechnologii, a dokładnie ma ona zamiar dokonać rewolucji w procesie drukowania przedmiotów przy użyciu nanomateriałów.

Sytuacja techniczna na wykresie

Aktualnie obserwujemy nieznaczny ruch korekcyjny, po ostatnich silnych wzrostach. Rynek od pewnego czasu utrzymuje jednak tendencję wzrostową. Jeżeli korekta wydłuży się w czasie, to okolice 200 zł za akcję wydają się pierwszym dobrym miejscem do kupna. Kolejne wsparcie to okolice 180 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here