Naga MarketsXTPL SA to innowacyjna spółka technologiczna, prowadzącą prace badawczo-rozwojowe, które mają na celu rozwinięcie i komercjalizację przełomowej technologii precyzyjnego drukowania metalicznych linii przewodzących.

xtpl
źródło xStation 5

Spółka jest ciekawym przykładem pokazującym w jaki sposób działa rynek giełdowy. Na pierwszy rzut okaz widać mocne wzrosty, mimo że spółka notuje straty finansowe. Rynek zdecydowanie wierzy jednak w finansowy sukces spółki i wydaje się, że są ku temu realne podstawy. Tuż po debiucie na głównym rynku, prezes zapowiadał, że niebawem pojawią się znaczące kontrakty, na które rynek pozytywnie zareaguje. Spółka planuje także wejść na inną giełdę, prawdopodobnie we Frankfurcie aby zdobyć rozpoznawalność wśród zagranicznego kapitału.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka posiada i rozwija technologię niespotykanej dotąd precyzji druku, a jej produkty mają być kierowane do wielkich firm, w branży która dynamicznie się rozwija. Potwierdzeniem zaufania i wiary w sukces spółki w przyszłości jest wejście do jej akcjonariatu poważnych graczy. Mowa o funduszu inwestycyjnym ACATIS Investment, który zarządza aktywami o wartości 5 miliardów Euro. Fundusz posiada obecnie ponad 7% akcji. Inny duży podmiot to niemiecki fundusz Heidelberger, który przekracza poziom 10% akcji. Spoglądając na wykres, widać że marzec przyniósł spora korektę, porównywalną ze spadkami z drugiej połowy ubiegłego roku. Kurs respektuje krawędzie kanału wzrostowego. Jest więc szansa na to, że kwietniowe odbicie okaże się dość trwałe.

Czytaj także: J.W. Construction [JWC], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dnia

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here