Naga MarketsXTPL miało 6,49 mln zł straty netto, 6,37 mln zł straty EBIT w I-III kw. 2021 r.Warszawa, 25.11.2021 (ISBnews) – XTPL odnotował 6,49 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I- III kw. 2021 r. wobec 6,43 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

“Wynik z działalności operacyjnej (EBIT) w trzech kwartałach 2021 wyniósł -6 374 tys. zł i pozostał na podobnym poziomie co w roku poprzednim, mimo niższej wartości dotacji ujętych w przychodach. Było to możliwe także dzięki wysiłkom wkładanym w efektywne prowadzenie działalności” – czytamy w komunikacie.Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 0,21 mln zł w I-III kw. 2021 r. wobec 44 tys. zł rok wcześniej.

“Spółka pozyskała również 2 598 tys. zł z tytułu dotacji, w porównaniu do 2 057 tys. zł w analogicznym okresie 2020, choć tylko część z tej kwoty (1 039 tys. zł) została ujęta w bieżących przychodach i wyniku. Pozostała kwota w formie zaliczek i dotacji do aktywów ujęta została w przychodach przyszłych okresów” – czytamy w komunikacie.

“W minionym kwartale kontynuowaliśmy prace nad dalszym rozwojem zarówno naszej technologii, zabezpieczeniem wypracowanej własności intelektualnej, jak i komercjalizacji opracowanych przez XTPL rozwiązań. Z satysfakcją możemy poinformować Państwa, że we wszystkich tych obszarach osiągnęliśmy sukcesy. Atrakcyjność proponowanych przez XTPL rozwiązań, stale rozwijana sieć relacji biznesowych i naukowych, intensywne działania sprzedażowe i rosnąca na rynku świadomość naszej technologii i marki, zaowocowały podpisaniem kolejnych kontraktów na dostawy drukarek Delta Printing System i regularnie już otrzymywanymi zamówieniami na tusze przewodzące. Wszystkie te działania zbliżają nas również do osiągnięcia pierwszych sukcesów w najważniejszej dla nas linii biznesowej – wdrożeniach opracowanej przez XTPL technologii na linie produkcyjne globalnych wytwórców elektroniki. Bierzemy udział w dziewięciu takich projektach, na różnych etapach ewaluacji, realizowanych wspólnie z globalnymi graczami elektroniki nowej generacji. Jesteśmy niezwykle dumni, że nasi partnerzy, rynkowi giganci, zaprosili nas do współpracy i czujemy ekscytację, że nasza technologia stanowić może o innowacyjności ich produktów” – czytamy w liście zarządu do akcjonariuszy.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-III kw. 2021 r. wyniosła 6,6 mln zł wobec 6,44 mln zł straty rok wcześniej.

XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku addytywną technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. Technologia ta ułatwi m.in. produkcję wyświetlaczy nowej generacji, inteligentnego szkła z zaawansowanymi funkcjonalnościami, innowacyjnych zabezpieczeń antypodróbkowych czy paneli fotowoltaicznych o zwiększonej wydajności. Obecnie XTPL komercjalizuje swoją technologię w dwóch pierwszych polach aplikacyjnych: wyświetlaczy oraz smart glass. Akcje spółki zadebiutowały na rynku głównym GPW w lutym 2019 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dolara online | analiza | mercator kurs akcji | bml akcje | cyfrowy polsat cena akcji | gpw jsw | nasdaq spółki |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here