Naga MarketsxtplXTPL dostarczy swoje urządzenie Delta Printing System dla Institute for Large Area Microelectronics (Institut für Großflächige Mikroelektronik “IGM”) na Uniwersytecie w Stuttgarcie.

XTPL: spółka dostarczy Delta Printing System dla Uniwersytetu w Stuttgarcie

Delta Printing System jest wysoce precyzyjnym systemem drukowania układów mikroelektronicznych, wykorzystującym opatentowaną przez XTPL technologię Ultra-Precyzyjnej Depozycji (UPD). Umożliwia on drukowanie ultra-cienkich struktur o minimalnej wielkości 1,5 mikrometra.

Te artykuły również Cię zainteresują
Institute for Large Area Microelectronics Uniwersytetu w Stuttgarcie (Niemcy), kierowany przez prof. Norberta Fruehaufa, jest jednostką badawczo-edukacyjną specjalizującą się w nowatorskich procesach i materiałach dla technologii zaawansowanych wyświetlaczy (FPD).

Obecnie badania instytutu koncentrują się na organicznych diodac elektroluminescencyjnych (OLED) i cienkowarstwowych tranzystorach (TFT) do zaawansowanych i elastycznych wyświetlaczy. Zgodnie ze swoją misją instytut IGM kładzie szczególny nacisk na badania, których celem jest możliwości stosowania rozwijanej technologii w ramach komercyjnych procesów produkcyjnych. Od momentu powstania instytut odnosi liczne sukcesy badawcze i zdobył uznanie na całym świecie, w tym uznanie międzynarodowego przemysłu wyświetlaczy.

„Dostrzegamy światowy trend technologiczny zmierzający w kierunku dalszej miniaturyzacji i wzrostu rozdzielczości wyświetlaczy. Cieszymy się, że będziemy mogli zastosować XTPL Delta Printing System w naszym clean-roomie na naszej pilotażowej linii produkcyjnej zaawansowanych wyświetlaczy i dalej rozwijać współpracę z zespołem XTPL. XTPL opracowało unikalne rozwiązanie do bezpośredniego (bezmaskowego) osadzania struktur przewodzących o wielkości od 1,5 do 10 mikrometrów. Uważam, że ta technologia ultraprecyzyjnej depozycji ma wyjątkowe właściwości, które doskonale wpisują się w przyszłe potrzeby w zakresie drukowania elastycznych wyświetlaczy OLED o wysokiej rozdzielczości” – podkreślił prof. Norbert Fruehauf, dyrektor IGM.

Badacze pod przewodnictwem prof. Fruehaufa z Uniwersytetu w Stuttgarcie chcą wykorzystać Delta Printing System dostarczony przez XTPL do zaprezentowania w pełni wydrukowanego wysokorozdzielczego wyświetlacza FPD. Stanie się to możliwe dzięki unikalnej możliwości urządzenia w zakresie powtarzalnego drukowania przewodzących struktur o rozmiarze zaledwie 1,5 mikrometra.

„Bardzo cieszymy się z możliwości współpracy z instytutem IGM pod przewodnictwem prof. Fruehaufa. IGM nie tylko znajduje się w światowej czołówce instytucji badawczych w dziedzinie zaawansowanych wyświetlaczy, ale także ściśle współpracuje z globalnymi liderami z tej branży. Umowa na dostawę naszego pierwszego demonstratora technologii dla IGM jest kamieniem milowym na drodze w kierunku komercjalizacji naszej technologii UPD. Decyzja IGM potwierdza wysoki poziom gotowości technologicznej naszego rozwiązania oraz jego unikalne własności umożliwiające innowacje i rozwój w branży wyświetlaczy FPD – dodaje dr Filip Granek, prezes XTPL.

Umowa obejmuje wynajem demonstratora XTPL z możliwością jego wykupu. Maksymalna wartość umowy wynosi ok. 190 tys. EUR netto (ok. 880 tys. PLN netto). Urządzenie ma być dostarczone IGM jeszcze w roku 2020. Powyższa kwota nie obejmuje materiałów eksploatacyjnych: kartridży, tuszów oraz dysz, które również będą dostarczone instytutowi przez XTPL.

Demonstrator technologii UPD jest oferowany zarówno akademickim ośrodkom badawczym, jak i jednostkom R+D przedsiębiorstw przemysłowych skupiających się na obszarze zaawansowanej mikroelektroniki i wyświetlaczy. Obecnie XTPL prowadzi zaawansowane rozmowy na temat dostarczenia demonstratora technologii z kolejnymi podmiotami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAsseco Poland miało 90,9 mln zł zysku netto, 299,4 mln zł zysku EBIT w III kw.
Następny artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 24 listopada 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here