Naga MarketsX-Trade Brokers Dom Maklerski S.A., poinformował dzisiaj o zawieszeniu handlu na instrumentach CFD opartych o kryptowaluty. Decyzja wchodzi w życie już dzisiaj, 19 grudnia, o godzinie 16:00. Od tego momentu dostępny będzie jedynie tryb „close only” umożliwiający zamykanie aktywnych pozycji.


Rozwiązanie tymczasowe, kryptowaluty powrócą do oferty?

Jak wynika z komunikatu na stronie XTB, powodem takiej decyzji są warunki rynkowe dotyczące Bitcoina i jego pochodnych – bardzo wysoka zmienność i nieprzerwana aprecjacja powodują, że w przypadku brokerów detalicznych oferowanie CFD na kryptowaluty staje się bardzo kosztowne.

XTB ma nadzieje, że obecne zawieszenie będzie jedynie tymczasowe i już wkrótce zaprezentuje nową ofertę kryptowalutową z lepszymi warunkami cenowymi oraz transakcyjnymi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Brokerzy uciekają od kryptowalut

XTB nie jest jedynym podmiotem, który zdecydował się na taki krok. Inni brokerzy detaliczni również wychodzą z rynku kryptowalutowego ze względu na zbyt wysokie koszty i nadmierną zmienność lub mocno ograniczają dźwignię finansową, aby przed takowymi bronić siebie oraz swoich klientów. Tylko dzisiaj podobną informację prezentowało IC Markets oraz Think Markets.

Akcje X-Trade Brokers w trakcie dzisiejszej sesji tracą -2,47%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Ja już od kilku dni sygnalizowałem ogromne i nie przewidywalne skoki wielkości spreada, a wczoraj złożyłem z tego powodu reklamacje. Wysokość spreada nie odzwierciedlała poprawnie rynku i instrumentu i zwiększała ogromne ryzyko inwestycji.

  2. Otworzyłem konto ze względu na niepowtarzalną ofertę inwestowania w kryptowaluty, teraz nie mogę nic z tym zrobić, czy mogę domagać się odszkodowania? Czy nie zostałem wciągnięty w coś co nie ma odzwieciedlenia w rzeczywistości?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here