Naga MarketsJedną z najsilniej rosnących spółek warszawskiego parkietu w poniedziałek, był broker XTB. Spółka pokazała szacunkowe dane za I kwartał 2021 roku. W tym czasie broker odnotował 89,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 175,97 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka. Wyniki zostały jednak pozytywie odebrane, gdyż trudno porównywać je z pierwszym kwartałem 2020 roku, który był rekordowy na skutek wybuchu pandemii. W ujęciu kwartał do kwartału, mamy jednak przełamanie okres spadku wyników. Zysk operacyjny wyniósł 99,8 mln zł wobec 234,14 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody z działalności operacyjnej razem sięgnęły 186,7 mln zł wobec 306,66 mln zł rok wcześniej.

  • XTB z mocnymi wynikami za I kwartał
  • Przełamana seria kwartalnego spadku zysku

“XTB posiada solidny fundament w postaci stale rosnącej bazy klientów i liczby aktywnych klientów. W I kw. 2021 r. grupa odnotowała kolejny rekord w tym obszarze, pozyskując 67 231 nowych klientów wobec 38 413 kwartał wcześniej, co daje wzrost o 75%. To efekt kontynuowania zoptymalizowanej strategii sprzedażowo-marketingowej, większej penetracji rynków już istniejących, sukcesywnego wprowadzania do oferty nowych produktów oraz ekspansji na nowe rynki geograficzne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mocne odbicie

Analogicznie do liczby nowych klientów rekordowa była także liczba aktywnych klientów. Wzrosła ona z 72 346 do 103 425, tj. o 43% kw/kw” – czytamy w raporcie. Na wykresie mamy mocne odbicie od wsparcia przy 16 zł i wydaje się, że obecnie popyt powinien powalczyć o atak na 20 zł.

xtb


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here