Naga MarketsXTB podjął kolejne działania zmierzające do rozstrzygnięcia sporu w stosunku do XTrade i skutecznie dowiódł, tym razem w Niemczech, że stosowana przez cypryjskiego brokera nazwa XTrade jest zbyt podobna do nazwy polskiego brokera XTB, przez co może wprowadzać w błąd. Jest to już trzecie zwycięstwo legislacyjne polskiego domu maklerskiego – ostatnia decyzja w tej sprawie zapadała na początku sierpnia.


XTB, będący spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych, funkcjonuje pod pełną nazwą “X-Trade Brokers” od 2004 roku. W Niemczech nazwa “X-Trade Brokers” jest używana od 2009 roku. Niemiecki sąd orzekł, że stosowana przez brokera z Cypru nazwa XTrade jest mylnie podobna, ze względu na elementy “X-Trade” i “XTRADE” i nie może być przez niego dalej używana. Orzeczenie niemieckiego sądu jest nieprawomocne.

Pierwszym sukcesem XTB w powyższym sporze była wygrana sprawa w kwietniu tego roku. Sąd Apelacyjny w Warszawie wówczas orzekł udzielając zabezpieczenia, że XTrade nie ma prawa posługiwać się następującymi nazwami: “XTB”, “X-Trade” i “XTrade”. Firmie XTrade Europe Ltd zostało również zakazane korzystanie z witryny xtrade.eu oferującej lub promującej usługi finansowe.

W maju tego roku licencja XTrade została zawieszona przez Cypr Securities and Exchange Commission (CySEC) za marketing wprowadzający w błąd. Firma nadal posiada licencje w Belize i Australii.

Wygrana w Niemczech to już drugie zwycięstwo XTB w tej sprawie, w następstwie należy oczekiwać kolejnych rozstrzygnięć.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here