Naga MarketsKontrakty ETF w ofercie XTBDom Maklerski X-Trade Brokers, jeden z globalnych liderów w inwestycjach online, rozszerza ofertę o 76 nowych ETF-ów (exchange traded fund) notowanych w Unii Europejskiej. Tym samym inwestorzy zainteresowani ekspozycją na rynki zagraniczne mają już dostęp do 151 instrumentów tego typu. Wśród nowych pozycji znajdą się m.in. ETF-y na surowce: srebro oraz pallad.


– Rozszerzenie naszej oferty to reakcja na zmieniające się preferencje inwestorów, wśród których rosnącym zainteresowaniem cieszą się akcje zagraniczne i właśnie ETF-y. Naszym celem jest dostarczenie klientom zróżnicowanego wachlarza opcji inwestycyjnych, przy jednoczesnym komforcie zarządzania zdywersyfikowanym portfelem na jednej platformie. Analizujemy kolejne możliwości rozszerzenia oferty, które zaowocują nowymi produktami w 2019 roku mówi Omar Arnaout, prezes X-Trade Brokers.

SPRAWDŹ NOWĄ OFERTĘ XTB JUŻ TERAZ

Inwestorzy coraz chętniej lokują swój kapitał przy pomocy ETF-ów. Jak podaje serwis Statista.com, ogólnoświatowa wartość aktywów w ETF notowanych na wszystkich giełdach oscyluje obecnie na poziomie 4,6 biliona dolarów. Dla porównania, w 2003 roku były to zaledwie 204 miliardy USD. Odpowiadając na ten trend, XTB rozszerzyło swoją ofertę, wprowadzając do niej 76 nowych pozycji.

Atrakcyjność ETF-ów wiąże się przede wszystkim z możliwością ekspozycji na wiele rynków oraz branż, bez konieczności wyboru konkretnych spółek. Niewątpliwą przewagą, w porównaniu z tradycyjnymi funduszami, są niskie koszty inwestowania, opłaty za zarządzanie są nawet kilkukrotnie niższe niż w tradycyjnych TFI. ETF to instrument zarządzany pasywnie, śledzący indeks, tym samym opłaty za zarządzanie nim wynoszą ułamek procenta. Pozwala na dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, a do rozpoczęcia inwestowania wystarczą niewielkie kwoty.

Obecnie największą popularnością wśród naszych klientów cieszą się ETF-y na indeksy giełdowe. Preferowane są te, bazujące na indeksach akcji z obszaru Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych np. S&P500, DAX czy Nasdaq. Dostrzegamy też zainteresowanie ETF-ami na złoto. Nowością w naszej ofercie jest ETF na srebro, którego cena jest teraz rekordowo niska, oraz na pallad, którego cena po raz pierwszy od 16. lat jest wyższa niż złota –  komentuje Filip Kaczmarzyk, członek zarządu ds. tradingu, X-Trade Brokers.

Platforma XTB to „one-stop-shop”, umożliwia transakcje walutowe oraz kryptowalutowe, zakup indeksów, surowców, akcji, a także ETF-ów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here