XTB wprowadza nowość! Jak działają plany inwestycyjne?Plany Inwestycyjne to nowatorskie rozwiązanie XTB, które przybliża klientów polskiego domu maklerskiego do idei inwestowania pasywnego. Po tym, jak nowy produkt został sprawdzony przez inwestorów m.in. z Portugalii, Hiszpanii czy Czech – przyszedł czas na Polskę.

Czym są Plany Inwestycyjne XTB?

Jedną z kluczowych idei przyświecających XTB jest nieustanny rozwój oferty produktowej dla inwestora indywidualnego. Plany Inwestycyjne to produkt rozszerzający ofertę XTB o rozwiązania dla osób ceniących sobie pasywne strategie inwestycyjne. W szczególności takich, które mają mniejsze doświadczenie czy wiedzę, a chciałyby rozpocząć przygodę z inwestowaniem. Podobnie jak pozostałe produkty dostępne na platformie online i w aplikacji XTB, Plany inwestycyjne będą wzbogacane o dodatkowe funkcjonalności, by inwestowanie stało się jeszcze bardziej dostępne dla każdego.Dla osób poszukujących okazji do pasywnego inwestowania swoich środków, polski dom maklerski przygotował rozwiązanie pozwalające na skomponowanie własnego Planu, złożonego z maksymalnie 9 funduszy ETF spośród przeszło 300 dostępnych w ofercie XTB. W ramach nowego produktu, inwestor będzie mógł skonstruować nawet 10 oddzielnych Planów Inwestycyjnych – każdy o nieco innej charakterystyce, poziomie ryzyka czy potencjalnej stopie zwrotu. Wystarczy jedynie 50 PLN (lub 15 EUR/USD w przypadku rachunków prowadzonych w walutach obcych), aby zacząć korzystać z Planów Inwestycyjnych.

Sprawdź pasywną rewolucję w XTB

Plany Inwestycyjne to kolejny produkt XTB przeznaczony dla osób, które poszukują możliwości pasywnego ulokowania swoich środków na rynkach finansowych. Szeroka oferta funduszy ETF dostępnych w XTB pozwala na stworzenie rozbudowanych (i co ważne dla inwestora pasywnego – zdywersyfikowanych) strategii inwestycyjnych umożliwiających realizację określonych planów.

– Dostrzegamy zmianę, która zachodzi w społeczeństwie i widzimy, że tematy zarządzania finansami stały się bliskie nie tylko aktywnym inwestorom. Plany Inwestycyjne to nasza odpowiedź na zachodzące trendy rynkowe oraz potrzeby użytkowników – mówi Omar Arnaout prezes zarządu XTB.

– Plany Inwestycyjne będą stale ewoluowały. Na przełomie roku dodamy pierwsze usprawnienia, takie jak płatności cykliczne oraz dodatkowy ekran pełniący rolę asystenta wyboru ETF-ów. Wszystko po to, aby proces inwestowania był jeszcze bardziej dostępny dla użytkowników naszej aplikacji – dodaje Arnaout.

Inwestowanie pasywne w XTB jest tym łatwiejsze, że polski dom maklerski wprowadził oprocentowanie wolnych środków na rachunkach swoich klientów. Naliczane codziennie i wypłacane każdego miesiąca odsetki od niezainwestowanych środków sięgać mogą nawet 5% w przypadku rachunków denominowanych w USD, 4% w przypadku rachunków złotówkowych oraz 3,8% w przypadku kont prowadzonych w EUR.


Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Redakcja poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj