Naga MarketsXTB we środę w dół nawet o 24%, wyprzedaż akcji po szacunkowych wynikach za II kw. br.Kurs akcji XTB załamał się na środowym otwarciu sesji GPW wskutek rozczarowania inwestorów po publikacji szacunkowych wyników finansowych spółki. Notowania brokera zanurkowały chwilowo nawet 24% niżej od wtorkowego zamknięcia ocierając się o dolne widły.

  • XTB opublikował wstępne szacunkowe wyniki za II kw. 2020 r., w których zysk netto jest o 33% niższy niż w poprzednim kwartale.
  • Spadły także przychody spółki, aż o 31%.
  • Inwestorom nie wystarczyła informacja, że pierwsze półrocze bieżącego roku było dla domu maklerskiego rekordowe
  • Pocieszający jest natomiast znaczny wzrost liczby nowych klientów względem poprzedniego kwartału.

Kurs akcji XTB mocno zniżkuje w środę

Notowania XTB rozpoczęły środową sesję na warszawskim parkiecie z ceną otwarcia 24 zł, czyli aż 15,5% niżej niż wtorkowa cena zamknięcia, która wyniosła 28,40 zł. Akcje wskutek paniki taniały nawet do 21,60 zł już kilkanaście minut po otwarciu, co oznaczało wtedy spadek aż o 24% i zetknięcie się z dolnymi widłami.

W momencie publikacji artykułu, kurs akcji XTB znajduje się na poziomie 22,60 zł.

XTB we środę w dół nawet o 24%, kurs ociera się o dolne widły
Notowania XTB na GPW. Źródło: tradingview.com

Środowa sesja zakończyła rajd na notowaniach XTB trwający od dołka z 12 marca, gdy cena za akcję XTB wynosiła marne 3,50 zł. Od tamtego czasu akcje podrożały do wczorajszego zamknięcia sesji aż o 711%. Warto nadmienić, że cena zamknięcia z wczoraj jest także rekordowym szczytem notowań XTB.

Zobacz również: KGHM zdominował notowania WIG20, odpowiada za 40% obrotu. Akcje najwyżej od 3 lat

XTB: Dobre wyniki, jednak oczekiwania inwestorów były za wysokie?

Kurs akcji XTB zalicza w środę silne spadki w rezultacie  wstępnych wyników finansowych osiągniętych przez spółkę w II kw. 2020 r. Zysk netto na poziomie 117,5 mln zł, czyli 58 mln zł mniej niż w fantastycznym I kw. 2020 r., okazał się zbyt niskim, aby zadowolić kupujących w ostatnich tygodniach akcje domu maklerskiego.

Bez wątpienia, spadek akcji wywołany jest różnicą między życzeniowym myśleniem inwestorów, a rzeczywistością. Znacznie mniejsza zmienność na rynkach, to znacznie mniejsze przychody dla brokera. Ta prosta zasada przełożyła się na spadek przychodów XTB w II kw. 2020 r. do 211,5 mln zł względem 306,7 mln zł w I kw. 2020 r.

Pociesza natomiast rekordowy wzrost liczby nowych klientów XTB. W II kw. 2020 r. broker pozyskał aż 30,5 tys. nowych klientów, aż o 39,2% więcej niż w poprzednim kwartale, gdy było to 21,9 tys. osób. W związku z tym, łączna liczba klientów XTB pod koniec czerwca wyniosła niecałe 200 tys. zł, a wartość zgromadzonych przez nich depozytów wyniosła 590,9 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here