Naga MarketsTak jak wspominaliśmy wczoraj w krótkiej uwadze, Donald Trump ponownie daje o sobie znać w postaci różnego rodzaju komentarzy na temat wewnętrznych oraz zewnętrznych spraw. Przede wszystkim dla dolara mogły się liczyć komentarze dotyczące Rezerwy Federalnej, a konkretnie niezadowolenia z dalszego podwyższania stóp procentowych. Stwierdził on, że nie jest on zadowolony z postawy Jerome Powella, wskazując, że będzie on raczej bardziej gołębi. Co ciekawe, to przecież Donald Trump podjął decyzję o tym, że nowym szefem Fed zostanie Powell, zastępując gołębią Janet Yellen. Jednocześnie Donald Trump ponownie oskarża Chiny oraz Europę o manipulację swoimi walutami w celu osiągnięcia przewagi nad Stanami Zjednoczonymi. Oczywiście nie są to żadne nowe wieści, gdyż Trump już dawno przyzwyczaił nas do takich komentarzy. Trump wie, że słabszych dolarem zyskiwałby przewagę handlową na arenie międzynarodowej, choć jednocześnie przyznaje (ostatnio w zeszłym tygodniu), że silny dolar jest odzwierciedleniem silnej gospodarki. Indeks dolara rósł o 0,5% o poranku, podczas gdy rentowności 10 letnich obligacji znajdowały się w okolicach 2,83%.

Nie kończymy jednak wątku Donalda Trumpa. Ten wczoraj miał powiedzieć, że spotka się prawdopodobnie z liderem północnokoreańskiego reżimu jeszcze raz. Wierzy on, że Korea Północna podjęła już odpowiednie kroki w celu denuklearyzacji, choć oczywiście wśród ekspertów pojawiają się wątpliwości, że Kim będzie chciał zrezygnować ze swojego arsenału. Przypomnijmy, że liderzy USA oraz Korei Północnej spotkali się w Singapurze w czerwcu, zgadzając się na denuklearyzację Korei Północnej.

Nie mija również wątek związany z zatargiem handlowym między USA oraz Chinami. W tym tygodniu ma odbyć się spotkanie pomiędzy przedstawicielami obu państw, na dosyć niskim szczeblu. Sam Trump wskazał, że nie spodziewa się zbyt wiele po tym spotkaniu. Jednocześnie wskazał on, że nie ma żadnego określonego terminu na potencjalne rozmowy czy koniec zatargów handlowych.

Dolar amerykański znajduje się w odwrocie. Na wykresie tygodniowym obserwujemy formację spadającej gwiazdy. Niedźwiedzie szykują się do testu poziomu 95 punktów. Źródło: xStation5

Oprócz rewelacji związanych z Trumpem, w trakcie sesji azjatyckiej opublikowane zostały minutes z ostatniego posiedzenia RBA. Informacje te jednak nie przyniosły żadnych nowych rewelacji. Potwierdziły one, że w najbliższym terminie nie ma presji na zmiany stóp procentowych. RBA zgadza się, że AUD wyraźnie osłabił się w stosunku do dolara amerykańskiego, ale biorąc pod uwagę indeks ważony handlem, Aussie poruszał się w konsolidacji przez ostatnie dwa lat. Minutes potwierdziły, że zmniejszyły się obawy o konsumpcje prywatną ze względu na wzrost płac w drugim kwartale. Dodatkowo warto wspomnieć, że premier Australii, Malcolm Turnbull wygrał głosowanie w parlamencie i nie będziemy mieli do czynienia z przedwczesnymi głosowaniami. AUD zyskuje ok. 0,3% dzisiejszego poranka.

Chińskie akcje znajdują się w natarciu. Hang Seng CE wzrasta dzisiaj o ponad 1,0%. Najbliższy bardzo silny opór zlokalizowany jest nieznacznie powyżej 11000 punktów. Źródło: xStation5Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here