Naga MarketsXTB traci prawie 16%. Indeks NewConnect również spadaWczorajszy handel na krajowym rynku akcji przypomniał inwestorom to, co się działo na rynkach w marcu. Wysoka zmienność i spadki, które objęły wszystkie główne indeksy spowodowały, że handel na szerokim rynku zakończył się na poziomach notowanych ostatnio pod koniec czerwca.

Małe podmioty sWIG80 wiodły prym w spadkach

W spadkach prym wiodły przede wszystkim małe podmioty skupione w ramach indeksu sWIG80, który w ciągu ostatnich dwóch sesji stracił łącznie ok. 8%. Największy wpływ na ww. zachowanie miały przede wszystkim walory XTB, które zanotowały wczoraj prawie 16% straty. Inwestorzy dyskontowali drugi dzień z rzędu gorsze od oczekiwań (choć mocno pozytywne r/r) wyniki za II kwartał. Warto również zwrócić uwagę na zachowanie indeksu
NewConnect, który zanotował w ciągu wczorajszej sesji prawie 7% straty. Od początku roku indeks jest jednak na ponad 60% „plusie”, więc korekta trendu może przebiegać również w otoczeniu wysokiej zmienności. Powodem do wyprzedaży akcji na krajowym rynku mogły być min. obawy inwestorów odnośnie wprowadzenia kolejnych obostrzeń sanitarnych, aby zapobiec rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki nie wykluczył takich działań, a liczba nowych zakażonych w dniu wczorajszym, w kraju, wyniosła 615 osób, tj. najwięcej w historii.

Departament Handlu USA podał w czwartek, że Produkt Krajowy Brutto USA w II kwartale spadł o 32,9% w ujęciu zannualizowanym k/k (oczekiwania rynku na poziomie -34,5%). To największy w historii kwartalny spadek PKB w USA. Amerykański rynek akcji był jednak był świadom tego, że taki odczyt może mieć miejsce i pomimo mocno negatywnego otwarcia w końcowej fazie handlu udało zrewidować się skalę spadków. Po sesji wyniki opublikowali tamtejsi „technologiczni giganci”. Alphabet, właściciel marki Google, zanotował w II kwartale pierwszy raz w historii spadek przychodów (o 2%). Mimo to jednak zarówno przychody, jak i zyski koncernu są lepsze od konsensusu analityków. Lepsze od oczekiwań rynku wyniki zaraportował również Facebook, Apple i Amazon.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Na sesji w Japonii inwestorzy dyskontowali wczorajsze zachowanie globalnych rynków akcji, a Nikkei225 zakończył handel na ponad 2,5% stracie. Kontrakty terminowe na S&P500 i DAX są kwotowane lekko poniżej otwarcia, co oznacza, że nie będziemy raczej w dniu dzisiejszym świadkami odbicia w takiej skali jak wczorajsze spadki i spodziewamy się umiarkowanie negatywnego rozpoczęcia handlu na GPW w Warszawie.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here