Naga Markets


XTBDom maklerski X-Trade Brokers (XTB) opublikował 8 marca 2017 r., raport podsumowujący wyniki finansowe za 2018 rok. Z dokumentu wynika, że spółka odnotowała 101,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 92,97 mln zł zysku rok wcześniej


– Wyniki finansowe Grupy XTB wypracowane w minionym roku potwierdzają stabilną i ugruntowaną pozycję XTB na międzynarodowym rynku. Skonsolidowane przychody z działalności operacyjnej oraz zysk netto osiągnęły poziom odpowiednio 281,5 mln PLN i 101,5 mln PLN. Są to wyniki wyższe od wypracowanych w roku 2017 odpowiednio o 4,6% oraz o 9,1% – komentuje Prezes Zarządu, Omar Arnaout.

Wybrane skonsolidowane dane finansowe | Źródło: XTB
Wybrane skonsolidowane dane finansowe | Źródło: XTB

Jeżeli chodzi o przychody generowane według poszczególnych klas aktywów, nadal na pierwszym miejscu plasują się CFD na indeksy choć warto zwrócić uwagę, że w minionym roku odnotowano mniejszy niż w 2017 r. przychód z tej klasy aktywów. Zdecydowany wzrost r/r dostrzec można było natomiast w przypadku CFD na towary.

Wynik z operacji na instrumentach finansowych wg klas | Źródło: XTB
Wynik z operacji na instrumentach finansowych wg klas | Źródło: XTB
Wynik z operacji na instrumentach finansowych wg klas | Źródło: XTB
Wynik z operacji na instrumentach finansowych wg klas | Źródło: XTBxtb

– XTB posiada solidny fundament w postaci stale rosnącej bazy klientów. W 2018 roku Grupa pozyskała 20 672 nowych klientów, co dało wzrost o 9,3% r/r. W samym IV kwartale 2018 roku liczba pozyskanych nowych klientów była rekordowa w stosunku do wcześniejszych kwartałów 2018 roku. Intencją Zarządu na 2019 r. jest dalszy przyrost bazy klienckiej. Ponadto Zarząd podtrzymuje, że największy potencjał wzrostu biznesu ma rynek niemiecki, francuski oraz Ameryka Łacińska – dodaje Prezes Zarządu, Omar Arnaout.

Spoglądając na notowania XTB dostrzec można, że kurs od września ub.r. porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 4,12 a 5,12 PLNtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

echo adrotate_group(47, 0, 0, 0);
Poprzedni artykułPrognozy dużych banków inwestycyjnych przed NFP. Sprawdź jakich wyników się spodziewać!
Następny artykułSII apeluje do MF o zmianę przepisów dotyczących przymusowego wykupu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here