Naga MarketsXTB na historycznym szczycie. Akcje drożeją we wtorek o 9%
Omar Arnaout, prezes XTB

Walory XTB zyskują podczas wtorkowej sesji blisko 9%. Spółka kolejną sesję z rzędu poprawia historyczny rekord notowań, który przez kilka lat był zupełnie nieosiągalny. Akcje XTB tuż po giełdowym debiucie w 2016 roku kosztowały ok. 13 zł., a kurs przez 4 lata spadał, by w połowie 2019 roku osiągnąć zaledwie 3 zł. Akcje pokonały rekord z 2016 roku na początku lipca, a od tego czasu, zyskały już kolejne 30%, by we wtorek pokonać barierę 17 zł.

  • XTB kolejną sesję z rzędu poprawia historyczny rekord notowań.
  • Akcje zyskują we wtorek blisko 9%.
  • Kurs pokonał 17 zł., a obroty na walorach spółki przekroczyły 22 mln zł.

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Te artykuły również Cię zainteresują
Walory XTB zyskały 300% w ciągu 3 miesięcy

Ostatnie 90 dni to świetny okres, dla akcjonariuszy posiadających w portfelu walory XTB. Akcje domu maklerskiego z siedzibą w Warszawie dynamicznie zyskują na wartości. Inwestorzy uwierzyli w spółkę po tym, jak ta opublikowała dane o rekordowych wynikach za I kwartał 2020 roku. Zgodnie z szacunkami spółki, przychody operacyjne spółki wzrosły w stosunku do I kwartału 2019 r. o 650 proc. do 306,7 mln zł. Zysk netto XTB wzrósł o blisko 23 tys. proc. do 176 mln zł.

Na początku maja, XTB poinformowało, iż celem spółki na drugi kwartał jest poprawienie wyniku z poprzedniego kwartału, kiedy to na platformie otwarto ponad 21 tys. nowych rachunków. Dodatkowo, instytucja finansowa ogłosiła zamiar wejścia na dwa nowe rynki.

Jeszcze na początku kwietnia, za jedną akcję XTB należało zapłacić niecałe 5 zł. W porównaniu z kursem akcji na poziomie 17,95 zł. który był rekordem podczas wtorkowej sesji, mamy zatem blisko 3-krotny wzrost wartości akcji.

Notowania XTB z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Walory XTB niewątpliwie skorzystały na pandemii koronawirusa. Duża zmienność na rynkach, niewątpliwie przyciągnęła nowe osoby do zakładania rachunków inwestycyjnych i zakupu instrumentów finansowych.

Dziś informowaliśmy, o tym, że X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. prowadzi w rankingu dotyczącym trafności prognoz, biorąc pod uwagę instytucje z całego świata. XTB wyprzedził tak znane podmioty jak choćby Barclays, czy JP Morgan. Więcej o rankingu przeczytasz tutaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here