Naga MarketsXTB kolejnym beneficjantem pandemii - zapiski giełdowego spekulantaNotowania popularnego domu maklerskiego XTB rosły wczoraj o blisko 50%, a sesja otworzyła się z bardzo dużą luką wzrostową. Ponadto, tego dnia notowaliśmy mocno podwyższone obroty. Wyższy wolumen miał już jednak miejsce wcześniej, co sugeruje, że miała tu miejsce gra pod mocne wyniki.

Te były sugerowane przez spółkę która wcześniej wspominała, że w okresie wybuchu pandemii, za sprawą wyższej zmienności na rynkach, wielu Polaków zdecydowało się otworzyć rachunek maklerski. Dane te znalazły potwierdzenie w raporcie za pierwszy kwartał. X-Trade Brokers odnotował 175,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 0,76 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 234,14 mln zł wobec 0,21 mln zł straty rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kurs XTB notuje najmocniejszą sesję w historii
  • Kurs zatrzymany przy 10 zł
  • Pandemia doprowadziła do wzrostu zainteresowania rynkami

Kurs CCC ponad poziomem 40 zł

Skonsolidowane przychody z działalności operacyjnej sięgnęły 306,66 mln zł wobec 40,89 mln zł rok wcześniej. Solidny wzrost bazy klientów przełoży się na dobre wyniki w kolejnych kwartałach. W krótkim okresie wydaje się jednak, że wysokie jest ryzyko pojawienia się korekty. Na wykresie tygodniowym widać, że zwyżka wyhamowała przy 10 zł.

xtb


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here