Naga MarketsXTB i Datawalk wchodzą do mWIG40. Sporo roszad w składzie indeksów na GPWXTB i Datawalk dołączą do MWIG40 oraz MWIG40TR. Według informacji opublikowanej w czwartek 3 września przez GPW Benchmark, po sesji 18 września 2020 r. w składzie indeksów dojdzie do sporej ilości zmian. Kwartalna korekta czeka portfele indeksów: WIG20, WIG20TR, mWIG40, mWIG40TR, sWIG80, sWIG80TR, WIG30 oraz WIG30TR.

  • Dzięki sporym zwyżkom akcji w tym roku, w szereg indeksu mWIG40 dołączą XTB oraz Datawalk
  • Od początku roku akcje Datawalk podrożały już o ponad 268%
  • Natomiast kurs akcji XTB w tym czasie wzrósł aż o 356%

XTB wchodzi w skład mWIG40

Zaczynając od indeksów największych spółek na polskiej giełdzie, to te pozostaną w gruncie rzeczy bez zmian. Nie zmieni się skład WIG20, WIG20TR, WIG30 oraz WIG30TR. Zreorganizowany zostanie natomiast udział CD Projektu w WIG oraz WIG20TR, który zostanie ograniczony do 15 proc.

Podobnie będzie w przypadku WIG30 oraz WIG30TR, gdzie oprócz udziału największej polskiej spółki gamingowej zmniejszy się on także w przypadku PKO BP. W tym przypadku będzie to 10 proc.

Roszady będą miały miejsce w indeksach mWIG40 oraz mWIG40TR:

  • w skład indeksu wejdą: Datawalk, XTB;
  • indeks opuszczą: Bogdanka, Getin.

Największe zmiany czekają indeksy giełdowych maluchów, sWIG80 oraz sWIG80TR:

  • w skład indeksu wejdą: Airway, Bogdanka, Getin, Global Cosmed S.A, Grodno, harper, INC S.A.;
  • spółki opuszczające indeks: Datawalk, Industrial Milk Company SA, Mangata Holding, Ovostar, Unibep SA, Votum oraz XTB.

– Ranking indeksów został sporządzony po sesji 21 sierpnia 2020 r. W rankingu uwzględniono obroty akcjami za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu. Wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z dnia 20 sierpnia 2020 r. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki z ostatniego kwartyla kapitalizacji w wolnym obrocie. – czytamy w komunikacie GPW.

WIG20 wypada najgorzej wśród indeksów

W dobie pandemii najlepiej radzą sobie małe spółki, jak wynika z porównania zachowania polskich indeksów od początku tego roku. WIG20 jak do tej pory spadł już o niemal 18%, mWIG40 nadal jest na minusie o ponad 6,6%, natomiast świetnie radzi sobie sWIG80 osiągający wzrost o ponad 20%.

XTB i Datawalk wchodzą do mWIG40. Sporo roszad w składzie indeksów na GPW
Porównanie notowań WIG20 (niebieski), mWIG40 (czerwony), sWIG80 (pomarańczowy). Źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here