Naga MarketsXTB w poniedziałek w góre o ponad 10%. We wtorek mieszana sesjaW poniedziałek polskie środowisko inwestorskie obiegła informacja o zaangażowaniu tuzy światowego futbolu w kampanię reklamową XTB. Jak pokazała poniedziałkowa sesja na GPW, “The Mourinho Effect” ma także przełożenie na wzrostowy kurs akcji polskiego brokera, które na początku tygodnia rosły o niemal 11%.

  • Jose Mourinho został ambasadorem marki polskiego brokera XTB
  • Informacja wywołała zwyżkę kursu akcji spółki o ponad 10%
  • Od ATH pod koniec lipca, akcje XTB potaniały o ponad 40%

XTB na wzrostowej fali

Akcje XTB drożały tuż po otwarciu wtorkowej sesji do nawet 17,50 zł, czyli o 3,50%, jednak handel na warszawskim parkiecie do godziny 11:00 sprowadził kurs akcji spółki w okolice 16,90 zł, czyli do poziomu kursu odniesienia.

XTB w poniedziałek w góre o ponad 10%. We wtorek mieszana sesja
Notowania XTB na GPW. Źródło: tradingview.com

Poranna zwyżka jest kontynuacją silnych wzrostów z poniedziałku, gdy notowania X-Trade Brokers wrzuciły wyższy bieg dzięki informacji o rozpoczęciu medialnej współpracy z Jose Mourinho, żywą legendą piłkarskiego świata.

W poniedziałek akcje XTB podrożały o 10,82% do 16,90 zł wybijając je z trendu spadkowego zapoczątkowanego z lipcowego ATH po opublikowaniu raportu finansowego za II kw. 2020 r.

Końcem lipca niezwykły przerost oczekiwań spotkał się z rzeczywistością po upublicznieniu szacunkowych wyników, które były całkiem dobre, ale nie aż tak dobre jak oczekiwała ulica. Między innymi, zysk netto okazał się o 33% niższy niż w rekordowym pierwszym kwartale, gdy szalejąca zmienność z uwagi na pandemię zasadniczo zwiększyła przychody XTB.

Zobacz również: Apple kluczową spółką dla menedżerów funduszy, ale często niedocenianą

Stopniowo, kurs nurkował z rekordowych szczytów wyrysowanych pod koniec lipca na 28,40 zł do lokalnych minimów na 14,15 zł pod koniec września. W tym momencie, pojawiła się informacja o zaangażowaniu Jose Mourinho do bycia ambasadorem marki.

– Cieszę się, że będę mógł wspierać XTB w roli ambasadora w najbliższych latach. Gdy rozmawialiśmy o podjęciu współpracy to okazało się, że podzielamy szereg wartości takich jak zaangażowanie, profesjonalizm i pasja względem naszej pracy. Właśnie dlatego cieszę się, że mogę współpracować z niesamowitym zespołem XTB i dzielić się własnymi doświadczeniami z ponad 200 tys. inwestorów, którzy zaufali XTB na całym świecie. Kiedy inwestujesz: bądź jak ja, wybierz XTB. – podkreślił Mourinho.

Oprócz piłkarskiego transferu, broker zaproponował swoim klientom bezprowizyjny handel akcjami i funduszami ETF do 100 tys. euro.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here