Naga MarketsXTB – brak kolejnego rekordu wywołuje korektę - zapiski giełdowego spekulantaNajwiększy polski dom maklerski – X-Trade Brokers pokazał wczoraj raport z wynikami za pierwsze półrocze. XTB odnotował wstępnie 293,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 5,16 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 379,58 mln zł wobec 5,19 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody z działalności operacyjnej razem sięgnęły 518,16 mln zł wobec 88,78 mln zł rok wcześniej. Po względem wyników było to rekordowe półrocze w historii firmy, także pod względem pozyskiwania nowych klientów, których broker zyskał aż 52 tysiące (rok temu tylko 16 tysięcy). Zdaniem spółki jest to dość stabilny trend, który powinien być kontynuowany.

  • XTB pokazał kolejne wyniki sporo wyższe niż rok temu
  • Korektę wywołało porównanie ich do rekordowego I kwartału

Skoro więc wyniki były rekordowe, dlaczego kurs mocno tracił na otwarciu? Powodem były zbyt wygórowane oczekiwana. Rekordowe wyniki spółka pokazała w I kwartale. Pandemia i wzrost zmienności na rynkach oraz nieopłacalność lokat bankowych po obniżkach stóp procentowych, popchnęła na rynki finansowe dużą grupę nowych klientów. Wczorajsze wyniki za II kwartał są na tle I kwartału sporo słabsze. Ciężko będzie spółce bić rekord co kwartał, co nie oznacza, że wczorajsze dane są słabe.

Spadek o 31% podczas jednej sesji

Trzeba pamiętać, że kurs spółki mocno wzrósł i może on dyskontować wyniki na wyższym poziomie, aby jednak kontynuować wzrosty trzeba mieć pod co grać, a kolejne dobre wyniki mogą być już w cenach. Jeżeli nie będzie rekordu w kolejnym kwartale, to solidnymi wynikami spółka nie zaskoczy.

xtb


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here