Naga MarketsXTB: 40% transakcji w 2020 r. z poziomu smartfona. Klienci szukają "łatwego i przyjemnego" handluDomy maklerskie musiały wprowadzić zmiany technologiczne. Coraz więcej handlu przenosi się na aplikacje mobilne. W ubiegłym roku ponad 40 proc. handlu odbywało się przez telefony komórkowe a wśród nowych klientów było to prawie 50 proc. – mówi Filip Kaczmarzyk, członek zarządu X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. (XTB) w rozmowie z ISBnews.TV.

  • Jak zauważa Kaczmarzyk, w branży miejsce mają bardzo duże zmiany, zarówno po stronie klientów, jak i samych domów maklerskich
  • Przewagę zaczyna zdobywać handel mobilny umożliwiający dostęp do rynku niezależnie od miejsca i czasu
  • 2020 rok doskonale pokazał, że branża jest świadkiem migracji w kierunku „prostego, łatwego i przyjemnego” handlu

Te artykuły również Cię zainteresują
Klienci chcą handlować mobilnie, “łatwo i przyjemnie”

Inwestorzy detaliczni szukają obecnie w ofertach domów maklerskich intuicyjnych i prostych rozwiązań, które pozwalają na handel mobilny bez większych ograniczeń oraz na szybkie oraz przyjemne zawieranie transakcji, co wpisuje się w coraz bardziej widoczny trend grywalizacji całej branży.

Coraz więcej handlu przenosi się na aplikacje mobilne. W XTB w 2020 roku ponad 40% całego handlu odbywało się przez telefony komórkowe, a wśród nowych klientów jest to ponad 50%. – mówi członek zarządu XTB.

Kaczmarzyk nie jest jednak przekonany, że domy maklerskie powinny zmierzać w kierunku przekształcania się w spółki technologiczne. Rozwój sektora IT jest obecnie jednym z największych kosztów rozwoju działalności współczesnych domów maklerskich i nie każdą instytucję zdaniem członka zarządu XTB na to stać.

Filip Kaczmarzyk, członek zarządu X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

W wielu przypadkach trzeba tego typu działania outsourcować. Jeżeli ktoś jednak jest to w stanie zrobić, to o wiele lepiej mieć tego typu rozwiązania po swojej stronie – podsumowuje Kaczmarzyk.

Trendy w cyfrowej transformacji usług maklerskich i doradztwa inwestycyjnego będą jednym z tematów XXI Konferencji Izby Domów Maklerskich, która odbędzie się 4-5 marca br. w formule hybrydowej. Mottem tegorocznej konferencji będzie „Rynek kapitałowy dla inwestycji i wzrostu gospodarczego w czasie spowolnienia”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here