Naga MarketsZgodnie z informacją udostępnioną przez X-Trade Brokers (XTB) o podziale zyskownych i stratnych transakcji klientów na rynku OTC w drugim kwartale 2017 roku, 35,28% traderów detalicznych Forex realizowało w zakończonym kwartale zyski.


Wynik gorszy niż w Q1, jednak pokrywający się z branżową średnią

Zyskowność inwestorów FX w XTB za pierwszy kwartał plasowała się na poziomie 40%, więc w ujęciu kw/kw obserwujemy wyraźniejsze osunięcie. Spadki obserwowane są jednak w całej rodzimej branży i wynikają głownie ze zmienności na rynku walut obserwowanej w ostatnich miesiącach.

Poniższa tabela prezentuje procentowy udział rachunków z podziałem na klasy aktywów. Traderzy najczęściej zarabiali w przypadku instrumentów obligacyjnych oraz powiązanych ze stopami procentowymi (48,58%), bardzo zbliżone rezultaty notowano natomiast w przypadku CFD na indeksy i towary (trochę ponad 38%):

Źródło: XTB

W kolejnej tabeli widzimy natomiast jak kształtowała się zyskowność przy różnych poziomach dźwigni finansowej. Najlepsze rezultaty osiągali inwestorzy korzystający z bardzo niskiej dźwigni 1:2 (56,45%), tuż za nimi podążali jednak Ci inwestujący w oparciu o lewar 1:50 (51,47%). Jak więc widać traderzy detaliczni nie zawsze szukają maksymalnie najwyższej dźwigni (w przypadku polskiego rynku jest to 1:100), dla której zyskowność wyniosła 34,70%.

Źródło: XTB

Czas wykonywania zleceń i poślizgi cenowe

W drugim kwartale 2017 roku, dla egzekucji zleceń w trybie market na instrumentach CFD 72.35% transakcji zostało wykonanych z poślizgiem cenowym równym 0, 12.89% z pozytywnym, a 14.76% z poślizgiem negatywnym dla klienta. W drugim kwartale 2017 roku na instrumentach CFD odsetek odrzuceń zleceń market równy był 0.73%, natomiast odsetek odrzuceń zleceń instant równy był 1.75%.

Jednocześnie średni czas wykonania zlecenia wynosił 45 milisekund (39 milisekund w Q1 2017), a standardowy czas realizacji zlecenia 203 milisekundy (w takim czasie realizowano 99% wszystkich zleceń).

Wyniki pozostałych polskich brokerów licencjonowanych przez KNF znaleźć można pod tagiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here