Jak wynika z opublikowanych 17 kwietnia przez X-Trade Brokers (XTB) danych o podziale zyskownych i stratnych transakcji klientów na rynku OTC w pierwszym kwartale bieżącego roku, odsetek zarabiających na kontraktach walutowych (Forex) malał nieznacznie w stosunku do wcześniejszego okresu.

Gorsze wyniki w porównaniu do końcówki zeszłego roku notowały praktycznie wszystkie klasy aktywów, za wyjątkiem CFD towarowych, gdzie zyskowność wzrastała z 36% do 38%.

Źródło: XTB

Pod względem dźwigni finansowej, najlepiej radzili sobie inwestorzy korzystający z relatywnie wysokiego lewara 50:1 (42,25%) zyskownych transakcji. W przypadku korzystających z najwyższej możliwej dźwigni (100:1) rezultaty były już jednak gorsze (28,32%). Gdyby obecnie obowiązywały przepisy ESMA, to wszyscy inwestorzy mogliby korzystać maksymalnie z dźwigni 30:1 – w takim przypadku zyskowność inwestorów wyniosła 37,51%.

Źródło: XTB

Wyniki pozostałych brokerów i domów maklerskich działających na polskim rynku dostępne są pod tagiem Q1 2018. Podsumowanie wyników za 2017 rok dostępne jest natomiast pod linkiem.

W pierwszym kwartale 2018 roku, dla egzekucji zleceń w trybie market na instrumentach CFD 68.54% transakcji zostało wykonanych z poślizgiem cenowym równym 0, 15.08% z pozytywnym, a 16.38% z poślizgiem negatywnym dla klienta. Średni czas wykonania zlecenia wyniósł natomiast 41 milisekund. Warto zauważyć, że broker podał również wyniki średnich spreadów dla wybranych instrumentów – te dostępne są tutaj.STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here