Naga MarketsNie od dziś wiadomo, że Japonia lubi kryptowaluty. Nie tylko można nimi płacić w tysiącach sklepów rozsianych po całym kraju, ale Kraj Kwitnącej Wiśni zaliczany jest do największych rynków kryptowalut na całym świecie. Być może organizowane Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 będą pierwszymi igrzyskami na których będzie wykorzystywać się kryptowaluty. 


Petycję w tej sprawie na portalu Change.org stworzył przed dziesięcioma miesiącami Ken Takahashi i do tej pory zebrał pod nią ponad 5300 podpisów z wymaganych 7500 by wniosek został oficjalnie złożony w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim do rozważenia. Czego dotyczy sama petycja?

Te artykuły również Cię zainteresują
Takahashi przekonuje, że XRP będzie najlepszym wyborem dla organizatorów tak dużego wydarzenia jakim są Igrzyska Olimpijskie. Zdaniem autora petycji kryptowaluta będzie ułatwiała rozrachunki z dostawcami infrastruktury, zaopatrzenia, transportu czy pomiędzy samymi uczestnikami Igrzysk.

W miarę jak do kraju zjeżdżają się turyści, popyt na lokalną walutę wzrasta, powodując długie kolejki przed kantorami, których byliśmy świadkami zarówno w Pekinie w 2008 roku jak i na ostatnich igrzyskach w Rio de Janeiro. Wprowadzające w błąd kursy walut oraz bariery językowe dodatkowo komplikują ten problem – czytamy na stronie głównej petycji. Jej pomysłodawca wybrał XRP jako najszybsze, najbezpieczniejsze i popularne w wielu krajach rozwiązanie. Niedawno wprowadzone xRapid powoduje, że transfer XRP pomiędzy dwoma państwami zajmuje minuty i kosztuje ułamek opłat bankowych.

Propozycja Takahashiego rozwiązuje również problem fałszywych banknotów trafiających masowo do obiegu przy okazji tak dużych wydarzeń jak Igrzyska Olimpijskie czy kradzieży. Do skorzystania ze środków na portfelu XRP potrzebny jest klucz prywatny i nawet utrata portfela nie doprowadzi do utraty środków z konta. Petycję można wesprzeć w tym miejscu.

Tymczasem XRPBTC kontynuuje konsolidację w rejonie 8500 satoshi po niedawnych wzrostach:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEFIX: Dynamiczne ruchy na głównych parach
Następny artykułJustin Bennett: GBP/CAD pod presją sprzedających
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here