Naga MarketsXRP wzrósł w I kw. o 160%. Liczba wielorybów w sieci Ripple wyraźnie w góręFirma płatnicza Ripple opublikowała w ubiegłym tygodniu raport finansowy za I kw. 2021 roku, pokazując solidne wyniki. Obejmują one sprzedaż XRP, która wzrosła o prawie 100% w porównaniu z poprzednim kwartałem . Dane pokazują jednocześnie akumulację portfeli “wielorybów” (posiadaczy dużej liczby tokenów), pomimo trwającego procesu sądowego amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko spółce.

  • Zwolennicy XRP nabrali pewności siebie w miarę trwania procesu sądowego. Po części jest to zasługa doniesień o wątpliwych wydarzeniach związanych z tą sprawą.
  • Token XRP w drugim kwartale rośnie równie silnie co w pierwszym, chwilowo testując poziom 2 dol. Obecnie za jednego XRP płaci się 1,43 dol.

Wieloryby XRP kontynuowały akumulację w I kw. 2021 r.

Jak donosi Ripple, I kw. 2021 dla przestrzeni kryptowalutowej jako całości był przełomowym okresem. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalutowego rozpoczęła rok na poziomie 776 miliardów dolarów, tworząc stały trend wzrostowy, aby zakończyć kwartał w najwyższym punkcie w tym okresie, na poziomie 2,5 biliona dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprzedaż XRP firmy Ripple osiągnęła 150 milionów dolarów w I kwartale 2021 r. w porównaniu do 76 milionów dolarów w IV kwartale 2020 r., co stanowi wzrost o 97%. Firma powiedziała, że jej usługa On-Demand Liquidity (ODL) przyczyniła się zauważalnie do tego skoku. ODL odnosi się do rozwiązania płatności transgranicznych przy użyciu XRP bez potrzeby wstępnego zasilania kont.

Ripple przypisuje wzrost sprzedaży “głębszemu zaangażowaniu ze strony kluczowych klientów ODL”. Wspomniano również o dążeniu do rozszerzenia korytarzy ODL w regionie APAC, koncentrując się w pierwszej kolejności na Azji Południowo-Wschodniej.

Dane pokazują jednocześnie, że I kw. 2021 był okresem akumulacji XRP przez wieloryby. Liczba portfeli “wielorybów”, zdefiniowanych jako portfele posiadające co najmniej 10 milionów XRP, wzrosła z 308 do 319. Podobnie liczba portfeli posiadających od 1 mln do 10 mln XRP również wzrosła z 1 125 do 1 196.

Wieloryby Ripple kontynuowały akumulację przez I kw. 2021. Źródło: ripple.com

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Były przewodniczący SEC w centrum uwagi

Pod koniec grudnia SEC wniosła oskarżenia przeciwko Ripple w związku z zarzutami, że wraz z dwoma kluczowymi kierownikami spółka sprzedała 1,3 miliarda dolarów niezarejestrowanych papierów wartościowych w okresie siedmiu lat (SEC uważa bowiem XRP za papier wartościowy).

invest

Jednym z dziwnych wydarzeń, które wkrótce się pojawiły, była rezygnacja Jaya Claytona z funkcji przewodniczącego SEC, dzień po wniesieniu zarzutów. Okoliczności te skłoniły niektórych do zastanowienia się, czy w grę wchodziły ukryte motywy wniesienia sprawy.

Kluczowym elementem obrony Ripple jest założenie, że XRP jest taki sam, z punktu widzenia papierów wartościowych, jak BTC i ETH, które SEC uznaje za nie będące papierami wartościowymi. SEC twierdzi jednak, że Ripple myli się, przyjmując takie założenie.

W marcu Jay Clayton dołączył do One River Digital Asset Management jako płatny doradca. Firma ta inwestuje setki milionów w kryptowaluty.

Podczas gdy ta informacja nie jest niczym nowym, The New York Times szczegółowo opisuje skalę nominacji, w których wielu byłych urzędników państwowych, nie tylko Clayton, kończy na wysokich stanowiskach w branży.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to | gpw jsw | kurs eur | kur dolara | notowania lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here