Naga MarketsXRP: Wpływy instytucjonalne w górę, a aktywa pod zarządzaniem niemal się podwoiłyW minionym tygodniu inwestorzy instytucjonalni skupili się na XRP, a aktywa pod zarządzaniem (AUM) w ramach produktów inwestycyjnych XRP wzrosły niemal dwukrotnie. Według najnowszego raportu CoinShares dotyczącego przepływów funduszy aktywów cyfrowych, około 33 miliony dolarów wpłynęło w tym tygodniu do produktów XRP, przesuwając AUM sektora w kierunku 83 milionów dolarów.

  • Najwięcej kapitału nadal gromadzą jednak produkty oparte na BTC (50 mld dol.) i ETH (10,7 mld dol.)
  • Grayscale reprezentuje 77% instytucjonalnego AUM posiadając na swoim koncie ponad 50 mld dol. pod zarządzaniem

XRP podwaja AUM, jednak nadal daleko od czołówki

Raport opisuje ten tydzień jako najbardziej byczy dla instytucjonalnych produktów kryptowalutowych od początku marca, z 233 milionami dolarów zasilającymi fundusze instytucjonalne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Altcoiny ponownie były świadkami wzmożonego zainteresowania inwestorów instytucjonalnych, z 65 milionami dolarów przydzielonymi do produktów Ethereum, podczas gdy fundusze Binance Coin przyjęły 3 miliony dolarów, Bitcoin Cash zobaczył wpływy w wysokości 4 miliony dolarów, Polkadot otrzymał 5 milionów dolarów, a Tezos przyciągnął kapitał w wysokości 7 milionów dolarów. Około 6 milionów dolarów zostało zainwestowanych w produkty wielu klas aktywów.

Tygodniowe napływy do aktywów kryptowalutowych w funduszach

Produkty bitcoinowe stanowią prawie 78% instytucjonalnego AUM z 50 mld dol., na drugim miejscu plasuje się ether z 10,7 mld dol. lub 16,8% ekspozycji na produkty kryptowalutowe. Wszystkie inne aktywa kryptowalutowe stanowią mniej niż 1% kapitału zamkniętego w sektorze, z Binance Coin reprezentującym 571 milionów dolarów, Polkadot reprezentującym 45 milionów dolarów i Bitcoin Cash reprezentującym 16 milionów dolarów.

Oprócz dużych napływów, instytucjonalny wolumen handlu gwałtownie wzrósł, zyskując 59% tydzień do tygodnia osiągając pułap 4,8 miliarda dolarów. Najwyższe w historii ceny spowodowały również, że AUM produktów inwestycyjnych kryptowalutowych osiągnął rekordowy poziom powyżej 64 miliardów dolarów.

Grayscale reprezentuje 77% instytucjonalnego AUM kryptowalutowego z prawie 50 miliardami dolarów, na drugim miejscu plasuje się CoinShares z 5,7 miliardami dolarów lub prawie 9% całkowitego sektora i 3iQ z 1,9 miliardami dolarów lub około 3%.

Kto posiada największe AUM?

Północnoamerykański popyt na instytucjonalne produkty kryptowalutowe wydaje się wzrastać – w zeszłym tygodniu kanadyjskie organy regulacyjne zatwierdziły trzy fundusze ETF oparte na etherze, po sukcesie kilku niedawno uruchomionych w Kanadzie funduszy ETF opartych na bitcoinie.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cd projekt | mercator medical kurs | co to znaczy blik | eur pln stooq | prognoza dolara |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara australijskiego (AUD/USD) spada do poziomu 0,7714
Następny artykułKrynicki Recykling [KRC], Asbis [ASB] – Gorące spółki dnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here