Naga MarketsXRP testuje poziom 1,10 dol. Brad Garlinghouse chce wprowadzić Ripple na giełdę
CEO Ripple, Brad Garlinghouse

Prezes kryptowalutowej firmy płatniczej Ripple, Brad Garlinghouse, poinformował, że wywodząca się z San Francisco spółka zamierza wejść na giełdę, gdy tylko zakończy się jej batalia prawna z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W wywiadzie udzielonym podczas wydarzenia Consensus 2021, Garlinghouse chwalił Coinbase za kwietniowy debiut na Wall Street. W reakcji na informacje notowania XRP rosły o kilkanaście procent do poziomu 1 dol., a we wtorek testowały poziom 1,10 dol.

Garlinghouse chce, aby Ripple zadebiutowało na giełdzie

Garlinghouse twierdzi, że Ripple rozważa przeforsowanie swojego planu pierwszej oferty publicznej (IPO), ale będzie musiało poczekać, aż zakończy się proces sądowy z SEC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pomimo faktu, że rynek kryptowalut wydaje się być w fazie spadkowej, rodzima kryptowaluta Ripple, XRP, wzrosła o 14,88% do 1 USD. XRP jest obecnie notowany na poziomie 1,05 USD, a jego wycena rynkowa wynosi 44,21 mld USD. Tylko w ciągu ostatniego roku cena XRP wzrosła o 390% w ciągu ostatniego roku

– Myślę, że prawdopodobieństwo, że Ripple stanie się spółką publiczną jest bardzo wysokie w pewnym momencie. Myślę, że w środku procesu sądowego SEC jest to niemożliwe. Najpierw musimy zamknąć tę sprawę i uzyskać pewność regulacyjną, której szukaliśmy przez tak długi czas – mówił prezes Ripple.

W styczniu 2020 roku Garlinghouse ujawnił plan Ripple dotyczący wejścia na giełdę, ponieważ przewidział, że IPO wydarzy się w przestrzeni kryptowalutowej w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W grudniu SEC formalnie złożył skargę przeciwko gigantowi płatności twierdząc, że natywne aktywo Ripple było niezarejestrowanym papierem wartościowym w momencie jego uruchomienia i pozostaje papierem wartościowym do dnia dzisiejszego.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

XRP w górę po słowach prezesa Ripple i ostatnich decyzjach sądu

Obecny wzrost cen XRP następuje w momencie, gdy Ripple odnosi kolejne małe zwycięstwo w walce z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ripple udało się powstrzymać SEC przed uzyskaniem jakichkolwiek dokumentów prawnych firmy, zgodnie z żądaniem regulatora.

invest

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zażądała dostępu do kwestii prawnych Ripple w celu poparcia swojej sprawy w skardze. Dostęp do tych dokumentów, według komisji papierów wartościowych pomoże jej udowodnić, że Ripple był świadomy “bezpieczeństwa” XRP przed jego sprzedażą w ramach ICO w 2013 roku. Jednak żądanie SEC, aby Ripple przedstawiło dokumenty związane ze sprzedażą XRP zostało odrzucone przez nowojorskiego sędziego.

Prawne aspekty tej sprawy nadzorowała sędzia Sarah Netburn z Sądu Okręgowego dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku. Wyrok został wydany przez sędzię w niedzielę, 30 maja. Sędzia Sarah Netburn w upublicznionym pliku pisze:

– Ripple twierdzi, że żądana przez SEC komunikacja jest chroniona przez przywilej adwokata-klienta, który nie został zrzeczony. Przywilej adwokata-klienta zachęca do “pełnej i szczerej komunikacji między adwokatami i ich klientami, a tym samym promuje szersze interesy publiczne w przestrzeganiu prawa i administracji wymiaru sprawiedliwości.”

Ripple pracuje teraz nad posunięciem tej sprawy do przodu, skupiając się na bezczynności SEC i nagłej zmianie nastawienia. Z kolei sędzia Netburn stwierdziła, że jeśli obrona Ripple zostanie jasno określona, nie zajmie stanowiska.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq prognozy | orange notowania | alior notowania | notowania kghm | Dolar nowozelandzki | kurs kernel | kurs korony szwedzkiej |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here