Naga MarketsxrpModel rozwoju ceny Riplpe (XRP) wskazuje, że już w lutym 2020 r.  ten token osiągnie poziom zera dolarów. Tak uważa Alex Kruger, który jest jednak znany z krytycznego podejścia do kryptowalut.

XRP jest jednym z aktywów, który pozostawał w pewnej stagnacji w 2019 r. Obecnie jego wartość wynosi ok. 0,21 USD. A ma spaść niżej. Kruger uważa, że XRP “osiągnie [cenę na poziomie] zera [USD] w lutym następnego roku.” 

Ripple do zera, XRP nie zdał egzaminu?

Skąd taki sceptycyzm? Z jednej strony, obecnie na rynku ogólnie trudno o dobre nastroje. Z drugiej, jeśli ktoś zainwestował w token licząc na to, że zastąpi BTC czy ETH, raczej musi czuć się rozczarowany. Banki przyjęły token jako test, a system Ripple Net nie potrzebuje tokenu do działania.

Nawet obecność na Coinbase nie wzbudziła masowego zainteresowania tokenem. Ponadto część społeczności jest wręcz wrogo nastawiona do Ripple Inc. XRP nie otrzymało też jeszcze jasności co do swojego statusu prawnego w USA i na świecie.

Cena XRP w ujęciu historycznym

Podczas ostatniego spadku ceny token spadł znacznie poniżej poziomu 0,25 USD, który był postrzegany jako obszar niemal pewnego odbicia i znalazł się w okolicach 0,21 USD, zanim podskoczył o centa.

Rynek również zaobserwował anomalię handlową w poniedziałek, z wolumenami przekraczającymi 9 miliardów dolarów, bez wyraźnego wyjaśnienia.

Token ma wielu posiadaczy poza firmą Ripple Inc., która próbuje ograniczyć sprzedaż ze swojego konta depozytowego. Nadal nieujawniona umowa z R3 może dodatkowo zwiększać presję na sprzedaż XRP.

Twórcy XRP widzą jednak swoje aktywo, które znajduje się w przedziale od 0,20 do 0,22 USD, jako inwestycję o wysokim potencjale zwrotu. XRP nadal może zyskać na oczekiwaniach dotyczących powrotu jego ceny do 1 USD.

Przypomnijmy, że produkt Ripple miał być przepustką kryptowalut do mainstreamu i świata banków. Miał służyć tym drugim jako swoista cyfrowa waluta. Wobec planów Facebooka czy banku centralnego Chin, jego istnienie może więc wydać się za jakiś czas zbyteczne. O jego losie przekonamy się zapewne w czasie ewentualnej nowej bańki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here