Naga MarketsXRP niczym nie różni się od akcji i innych papierów wartościowych, twierdzi Peter Brandt
Peter Brandt

Popularny trader Peter Brandt, który spędził ponad cztery dekady na rynkach towarowych, nadal jest przekonany, że XRP jest papierem wartościowym, który powinien zostać zarejestrowany w amerykańskiej komisji nadzoru finansowego. Mimo to, niepewność regulacyjna wokół kryptowaluty powiązanej z firmą płątniczą Ripple nie powstrzymałaby weterana handlu przed posiadaniem jej „w odpowiednich okolicznościach”.

XRP to papier wartościowy, twierdzi Peter Brandt

Brandt, długoletni krytyk Ripple, od kilku lat popiera amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która twierdzi, że XRP należy traktować w kategoriach papieru wartościowego. Oskarżył on również firmę Ripple o manipulowanie ceną kryptowaluty.Osobiście uważam, że XRP jest papierem wartościowym, nie powstrzymałoby mnie to jednak od posiadania go przy odpowiednich okolicznościach – komentował na Twitterze Brandt.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Ripple vs SEC: batalia ciągnąca się długimi miesiącami

SEC zarzuca, że Ripple był w stanie uzyskać netto 1,38 miliarda dolarów dzięki nielegalnej sprzedaży XRP i wykorzystał wpływy do finansowania swojej działalności.

Regulator prześwietla również prezesa spółki Brada Garlinghouse’a i byłego prezesa Chrisa Larsena. Garlinghouse, który kiedyś powiedział, że jest po „stronie HODL”, zarobił 150 milionów dolarów na sprzedaży XRP, podczas gdy Larsen zgarnął 450 milionów dolarów wraz z żoną.

Z kolei pozwani twierdzą, że SEC wprowadza sporo zamieszania swoim rozproszonym podejściem do regulacji kryptowalut. Ripple naciska na agencję, aby ta przekazała dokumenty dotyczące BTC, ETH i XRP oraz upubliczniła swoje analizy pokazujące, dlaczego część tokenów powinna być uznana za papiery wartościowe, a część nie.

Brandt nie wierzy na przykład w to, że ether jest papierem wartościowym z powodu jego „zupełnie” innej struktury. Z opinią tą nie zgadza się prezes SEC, Gary Gensler, który uregulowałby rynek ETH tak samo jak XRP, wrzucając je do tego samego koszyka co inne papiery wartościowe.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mercator | średni kurs lewa | notowania funta | biomed akcje prognozy | stalprodukt cena akcji | dolar kurs online | ropa brent notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here