Naga MarketsXRP na 3-letnich maksimach. Ripple nawiązuje nową współpracęW ciągu ostatnich dwóch dni cena XRP zanotowała 55-procentowe wzrosty. Firma Ripple stojąca za rozwojem szóstej w rankingu pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluty ponownie skupiła się bowiem na stworzeniu transgranicznej sieci płatności, która jest inkluzywna i zrównoważona.

  • Notowania XRP/USD rosły o kilkadziesiąt procet w poniedziałek
  • Natywny token sieci Ripple testował poziomy ostatni raz obserwowane 3 lata temu
  • Jeżeli tempo wzrostów się utrzyma, XRP ponownie wybije poziom 1 dolara

XRP/USD w górę o ponad 40% w trakcie jednej sesji. Ripple przejmuje spółkę

Dane z TradingView pokazują, że XRP spadał w poniedziałek  do poziomu 0,62 dol, zanim fala wolumenu handlowego pomogła podnieść jego cenę na nowe maksima w okolicach 0,93 dol. Wtorkowa sesja pogłębia wzrosty, a XRP/USD testował chwilowo poziom 0,94 dol., obecnie natomiast koryguje o około 2,45% przy utrzymującej się wzmożonej zmienności.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie poniedziałkowej sesji XRP rósł o ponad 40%, co było najsilniejszym jednodniowym umocnieniem w ostatnich miesiącach i z pewnością latach, testując tym samym trzyletnie maksima dochodząc do poziomów z maja 2018 roku.

XRP/USD wykres tygodniowy. Źródło: TradingView

Wzrost wolumenu obrotów nastąpił po tym, jak Ripple opublikowało na blogu artykuł zatytułowany “Creating a More Financially Inclusive and Sustainable Future”, w którym omówiono, w jaki sposób projekt współpracuje z “firmami zajmującymi się technologiami finansowymi z misją, wiodącymi uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi, fundacjami i przedsiębiorcami społecznymi, aby stworzyć większą sprawiedliwość ekonomiczną i możliwości dla wszystkich”.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Druga fala zakupów nastąpiła po tym, jak Ripple zamieścił następujące ogłoszenie szczegółowo opisujące jego najnowsze przejęcie mające na celu zwiększenie możliwości w zakresie płatności transgranicznych. Spółka pisała o pozyskaniu 40% udziału w spółce płatniczej Tranglo.

Ogłoszenia doprowadziły do wzrostu wolumenu XRP w ciągu ostatnich dwóch dni o 257%, ze średniego 24-godzinnego poziomu 5 miliardów dolarów w dniu 4 kwietnia do 18,4 miliardów dolarów w dniu 5 kwietnia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here