Naga MarketsPierwsze informacje o uruchomieniu komercyjnej wersji platformy płatniczej xRapid ze stajni Ripple pojawiła się pod koniec września. Przedsiębiorstwo zapowiadało wtedy premierę produktu „w następnym miesiącu”, co pozwoliło XRP osiągnąć rekordową w ostatnich miesiącach cenę 80 centów. Podmiot postanowił nie poprzestawać na obietnicach i na samym początku października wdraża usługę na szeroki rynek, co ponownie wywołało pozytywną, lecz krótkoterminową reakcję ceny.


Taniej i szybciej

Platforma xRapid do użytku komercyjnegojest wspierana przez tokeny XRP. Nowy produkt zajmuje się kwestią minimalizacji kosztów płynności i ma za zadanie przyspieszenie transgranicznych transakcji płatniczych. Jak twierdzi firma: “rozwiązanie znacząco zmniejsza wymogi kapitałowe w zakresie płynności“. Obecnie korzysta z niego między innymi Catalyst, Cuallix oraz MercuryFX.

xRapid eliminuje konieczność posiadania prefinansowanego rachunku przy dokonywaniu płatności transgranicznych. W rezultacie transakcje międzynarodowe odbywają się w ciągu kilku minut i po niższych kosztach w porównaniu z tradycyjnymi metodami, które trwają kilka dni i wiążą się z wysokimi opłatami walutowymi.

Dostawcy płatności MercuryFX i Cuallix uczestniczyli w fazie pilotażowej xRapid na początku tego roku i od razu uzyskali rezultaty w postaci szybkości i oszczędności kosztów. MercuryFX wdroży xRapid w Europie w celu transferu środków do Ameryki Łacińskiej.

“MercuryFX od ponad roku ściśle współpracuje z Ripple, aby zapewnić naszym klientom moc RippleNet. W testach pilotażowych zobaczyliśmy korzyści płynące z xRapid i jesteśmy podekscytowani, że w ciągu kwartału będziemy mogli wprowadzić płatności komercyjne. Czas na zastąpienie powolnej, kosztownej architektury płatności jest teraz, ponieważ potrzeba globalnego dostępu do płynnego kapitału nigdy nie była tak dotkliwa” – komentował Alastair Constance, CEO i założyciel MercuryFX.

Zobacz również: CEO Ripple uważa, że już w 2019 r. dziesiątki banków będą wykorzystywać xRapid

 xRapid pozwala na odbicie Ripple – i to kolejny raz

Chociaż na wykresie dziennym ciężko doszukiwać się pozytywnej reakcji ceny na doniesienia odnośnie xRapid, to niezaprzeczalnie dokładnie widać jak pierwsze informacje na temat produktu wpłynęły na cenę, pozwalając na wzrost w dwa dni o 50 centów. W tym momencie strefy wsparcia i oporu zostały wyraźnie zaznaczone pomiędzy 50% oraz 38,2% zniesienia tegorocznego trendu spadkowego:

Źródło: Tradingview.com

Przechodząc na wykres intraday można jednak zauważyć, że informacja o komercyjnym debiucie xRapid nie przeszła obojętnie przez rynek. W poniedziałek po godzinie 22:00 czasu polskiego, XRP reagował na doniesienia umocnieniem o ponad 6 centów:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here