Naga MarketsBroker XM ogłosił zakończone sukcesem uruchomienia platformy MT5 po serii testów, które zapewniły jej pełną kompatybilność ze stosowanymi dotychczas systemami. Nowa platforma umożliwi poszerzenie oferty do 6 klas aktywów, w tym o kontrakty CFD na indywidualne akcje poza oferowanymi dotychczas kontraktami na FX oraz na indeksy giełdowe, metale i surowce energetyczne.


Łącznie w planie 5000 tysięcy CFD na akcje

Chris Zacharia, Dyrektor Marketingu w XM Group w następujący sposób komentował zmianę ofertową: “To wydarzenie jest kamieniem milowym, który nie zdarza się firmom codziennie. Czekaliśmy na ten moment od dawna i jestem pewien, że pierwszy krok w kierunku poszerzenia gamy instrumentów o sferę akcji będzie punktem zwrotnym dla XM”

XM jest obecnie największym brokerem MT4 z ponad 20 dostępnymi serwerami i ponad milionem klientów, jednak dodanie MT5 do oferty platform oznacza automatyczne wprowadzenie nowej klasy aktywów, co dotąd nie było możliwe – CFD na akcje indywidualnych spółek.

XM planuje w dalszym ciągu rozszerzać ofertę instrumentów aż do 5000 CFD na akcje poszczególnych firm z całego świata notowanych na różnych giełdach, w tym na NYSE, Nasdaq, LSE i Börse Frankfurt. W ramach trwającej obecnie fazy uruchomienia wprowadzonych zostanie 300 instrumentów, a z czasem przybędzie ich o wiele więcej.

Jeżeli chcesz skorzystać z nowej oferty już teraz załóż rachunek inwestycyjny i pobierz platformę MetaTrader 5!

Zacharia dodaje: “Jak wspominałem w jednym z poprzednich wywiadów, jestem zdania, że poprzedniczka MT5, uznana na całym świecie MT4, jest świetną platformą, która zdała egzamin, jednak mogła sprostać potrzebom jedynie części zainteresowanych – traderów Forex, podczas gdy nowa MT5 otwiera drzwi dla szerszego grona klientów poza traderami walutowymi.”

Dzisiaj informowaliśmy również o tym, że popularny dostawca rozwiązań technologicznych dla brokerów T4B rozpoczął wdrażanie systemów opartych właśnie o MetaTrader 5.

To również powinieneś wiedzieć o CFD:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here