Naga MarketsXiaomi zwiększa przychody w I kw. 2020 r. Pomogły smartfony z 5GXiaomi Corp osiągnęła w I kw. 2020 r. wzrost przychodu o 13,6% względem poprzedniego roku i zaskakuje analityków lepszymi wynikami niż spodziewane. Mimo przerwań łańcuchów dostaw, zaburzeń w gospodarce i częściowej niedostępności krajowego rynku chińskiego, spółka osiąga zadowalające rezultaty roczne i kwartalne.

  • Xiaomi zwiększyło przychód o 13,6% w I kw. 2020 r. rdr
  • Zysk netto spadł o 32,3% wskutek dużych inwestycji w nowe branże: IoT i serwisy internetowe.
  • Xiaomi jest optymistycznie nastawione na warunki sprzedaży w branży smartfonów w 2020 r.

Xiaomi osiąga dobre wyniki roczne mimo skutków pandemii

Xiaomi Corp przebiła prognozy analityków i osiągnęła wzrost przychodu o 13,6% w I kw. 2020 r. względem analogicznego okresu w poprzednim roku. Wynik sprzedaży w I kw. 2020 r. to 49,7 mld juanów (około 7 mld dol.), a rok wcześniej było to 43,8 mld juanów. Analitycy szacowali, że przychód wyniesie jedynie 47,86 mld juanów. Spadł jednak zysk operacyjny: o 35,7% do 2,32 mld juanów oraz zysk netto o 32,3% do 2,16 mld dol.

Względem IV kw. 2019 r., przychód spadł o 12%, zysk operacyjny o 13,9%, ale zysk netto już jedynie o 1,9%.

Xiaomi zaznacza, że w I kw. 2020 r. spółka wyprodukowała 29,2 mln smartfonów, o 4,7% więcej niż przed rokiem. Warto zaznaczyć, że w tym roku Xiaomi sprzedało więcej droższych urządzeń w nowej technologii 5G.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: Chińskie banki bez zmian stóp procentowych. Niemcy poprawiają koniunkturę

Produkcja w Chinach wraca do normy, optymizm stojący w opozycji do Apple i Samsunga

Optymizm Xiaomi jest dość osobliwy w porównaniu do pesymistycznych przekonań Apple i Samsunga o nadchodzącym ciężkim roku dla branży.

– Nasza produkcja w Chinach niemal całkowicie się wznowiła, a popyt na smartfony szybko się odbudował – stwierdzają przedstawicieli Xiaomi w rocznym raporcie. Według spółki, sprzedaż odbiła pozytywnie już w marcu po pierwszych luzowaniach obostrzeń w Chinach.

Xiaomi przebija prognozy, duży wzrost przychodu i zysku
Notowania Xiaomi Corp na amerykańskim rynku OTC. Źródło: tradingview.com

Xiaomi w I kw. 2020 r. jeszcze mocniej zaangażował się w rozwój segmentu AIoT. Liczba podłączonych urządzeń do platformy IoT Xiaomi wzrosła o 42,6% rdr do 252 mln, natomiast asystent sztucznej inteligencji zwiększył liczbę aktywnych użytkowników aż o 54,9% do 70,5 mln. Mimo wpływu pandemii na sprzedaż, wzrosła ona w tym segmencie o 7,8% rdr.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here