Naga MarketsXAU/USD z największym spadkiem od 5 lat. Baki centralne przestały kupować złotoZakończony wczoraj tydzień okazał się być trzecim z rzędu, w którym notowania złota silnie traciły na wartości. Co może zaskakiwać, dzieje się to w czasie, kiedy amerykańska waluta notuje okres dużej słabości. Do zakończenia listopada została zaledwie jedna sesja, która nie będzie w stanie zmienić obowiązującego schematu. Listopad będzie więc czwartym, spadkowym miesiącem z rzędu na rynku złota.

  • Notowania złota mocno tracą w trakcie piątkowej sesji
  • To już 3 tydzień i 4 miesiąc spadkowy z rzędu
  • Spadki największe od kilku lat
  • Banki Centralne przestały kupować złoto – to główny powód braku popytu obok pojawienia się szczepionek na COVID-19

Jak widać na wykresie tygodniowym, obecna korekta, gdyż technicznie nadal mamy do czynienia z trendem wzrostowym, jest największa od wielu lat. Swoim zasięgiem przekracza ruch spadkowy z czasu wybuchu pandemii oraz podobne spadki z drugiej połowy 2016 roku. Sądząc po ostatnich dniach, kiedy mimo dużej przeceny i słabości dolara, nie pojawia się ruch powrotny po wybiciu zasięgu korekty, można oczekiwać, ze spadki będą miały swoją kontynuację. Obecnie celem podaży powinny być okolice 1750 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: USD najsłabszą walutą G8! Kurs dolara będzie spadać dalej w 2021 r. – prognozuje Mogran Stanley

Trwa załamanie notowań złota

Dlaczego złoto popadło w niełaskę inwestorów? Problemem zdają się być najwięksi gracze tego rynku czyli banki centralne. Doskonale pamiętamy, także z krajowego podwórka, jak dobry interes zrobiono zakupując złoto w trudnych czasach. Teraz wszelkie raporty wskazują, że banki centralne przestały skupować kruszec, a nawet przystępują do jego zamiany na potrzebną gotówkę. Nie dziwi to, gdyż rajd na złocie wywindował ceny na historyczne rekordy.

gold

Po za tym, złoto jako bezpieczna przystań może powoli zacząć tracić powody do wzrostu, gdyż liczne szczepionki mogą zatrzymać pandemię. Także zmiana władzy w USA, jest dla złota niekorzystna, gdyż nowy prezydent zapewne bardziej dyplomatycznie będzie naciskał na Chiny. Jedyną szansą, choć raczej na korekty na złocie, zdają się być działania FED, który będzie dalej osłabiał własną walutę. Bez zakupów dużych graczy, może to być jednak zbyt mało aby ceny złota wróciły do trendu wzrostowego na dłużej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here