Naga MarketsXAU/USD - w kierunku górnej krawędzi kanału spadkowego - analiza dla początkującychNotowania złota zaliczają jeden z najsłabszych okresów w ostatnich latach. Trwające od początku sierpnia spadki są większe niż nagła przecena z marca, w chwili wybuchu pandemii. Odpowiada za to głównie zamiana sentymentu na bardziej pozytywny. Wiele spraw związanych z pandemią, jak lockdowny, mamy już za sobą. Z kolei kwestia szczepionki dostępnej w krótkim czasie rozpaliła nadzieje na szybki powrót na ścieżkę gospodarczego wzrostu. Także dane o zakupach banków centralnych wskazywały na koniec pewnego trendu i raczej zamiany złota na gotówkę. Spoglądając na wykres dzienny, w nowy trendzie spadkowym mamy obecnie ruch korekcyjny.

  • Słaby dolar pozwala na korektę na złocie
  • XAU/USD powyżej czytelnego oporu
  • Kolejnym celem górna krawędź kanału

Słabość dolara przed zbliżającym się posiedzeniem FED jest tak duża, że złoto było w stanie poważnie naruszyć wczoraj czytelny opór. Teraz celem staje się górna krawędź kanału spadkowego. Warto pamiętać, że obecna słabość dolara może wyceniać posunięcia FED podczas ostatniego w tym roku posiedzenia.

Ponad czytelnym oporem

Jeżeli jednak bank nie będzie zbyt skory do działań, to dolar otrzyma pretekst do mocnej korekty, a tym samym mogą wrócić spadki na złocie. Na razie jednak celem jest górna krawędź kanału.

gold

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here