Naga MarketsX-Trade ma zgodę KNF na zaliczenie części zysku za I poł. br. do kapitału Tier IX-Trade Brokers Dom Maklerski otrzymał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na zaliczenie do kapitału podstawowego Tier I części zysku netto za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2020 r. w wysokości 78 mln zł, podała spółka.

X-Trade informuje, że rekomendacja zarządu uzyskała akceptację rady nadzorczej

“Wobec otrzymania zezwolenia zarząd spółki rekomenduje tym samym radzie nadzorczej oraz zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu zatwierdzającemu sprawozdania finansowe za rok obrotowy 2020, zatrzymać do dyspozycji spółki część zysku netto osiągniętego przez spółkę w I półroczu 2020 r. w kwocie 78 mln zł, przeznaczając go na kapitał rezerwowy” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według spółki, w rezultacie rekomendowanych działań nastąpi zwiększenie bazy kapitałowej i podniesienie współczynników kapitałowych, co – w ocenie zarządu –  ułatwi realizację strategii spółki.

Jednocześnie spółka informuje, że w związku z otrzymaniem zgody komisji ww. rekomendacja zarządu uzyskała akceptację rady nadzorczej, podano także.

Grupa XTB jest europejskim domem maklerskim, specjalizującym się w instrumentach finansowych będących przedmiotem obrotu na rynku pozagiełdowym i giełdzie. Od 2002 roku działa na rynkach zagranicznych, gdzie oferuje klientom zaawansowane technologicznie aplikacje transakcyjne. Jest licencjonowany w ponad 10 krajach Europy. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here