Naga Marketslogo XTB na czerwonym tleX-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. poinformowało w opublikowanym dziś raporcie, że nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki zostanie Jakub Leonkiewicz. Niegdyś związany z JP Morgan Leonkiewicz w nowej roli działać będzie od 10 listopada tego roku. 


Pan Jakub Leonkiewicz swoją karierę zawodową rozpoczął w 2001 r. w dziale rozwoju biznesu w Interhyp.de w Niemczech. W latach 2001-2002 pracował w Roland Berger Strategy Consultants w Niemczech. W latach 2002-2015 Jakub Leonkiewicz związany był z J.P. Morgan – najpierw jako analityk w zespole fuzji i przejęć w Londynie, a od 2012 r. jako dyrektor J.P. Morgan w Warszawie, gdzie odpowiedzialny był za praktykę J.P. Morgan na Polskę oraz kraje nadbałtyckie. W okresie od listopada 2015 do stycznia 2017 oraz ponownie od maja 2017 r. pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej XTB. Aktualnie pan Jakub Leonkiewicz pełni funkcję partnera w funduszu private equity Avia Capital – czytamy w raporcie bieżącym XTB z dnia 25 października 2018 roku.

Nowy, stary Przewodniczący Rady

Leonkiewicz przewodniczył już pracy Rady Nadzorczej XTB, z czego zrezygnował w styczniu 2017 roku w celu umożliwienia objęcia tej funkcji Jakubowi Zabłockiemu. Ten tymczasowo pełnił funkcję prezesa spółki po tym, jak Zarząd X-Trade Brokers zdecydował o odwołaniu Jakuba Malego. Od marca zeszłego roku CEO polskiego brokera pozostaje Omar Arnaout.

Pod kierownictwem związanego ze spółką Arnaouta XTB odnotowało w sierpniu tego roku rekordową dynamikę wzrostu zysku netto. W pierwszej połowie 2018 spółka zyskała 101,1 mln złotych skonsolidowanego zysku netto co stanowi wzrost o 244,5% w porównaniu z adekwatnym okresem sprzed roku.

wykres XTB na wykresie D1 z zaznaczoną konsolidacją
Wykres XTB D1 |źródło:TradingView

Akcje XTB pod koniec września wybiły dołem szeroką konsolidację w której poruszały się od lutego tego roku. Po przetestowaniu strefy oporu w okolicy 5.20 wycena XTB ponownie powróciła do spadków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here