Naga MarketsX-Trade Brokers [XTB], BoomBit [BBT] – Gorące spółki dniaNajwiększy polski broker XTB pokazał raport ze wstępnymi wynikami za IV kwartał oraz cały 2020 rok. Podczas czwartkowego poranka doszło do załamania notowań i spadku sięgającego 20%. W raporcie mamy rekordowe wyniki, jednak tylko w ujęciu rok do roku. Tu zysk netto wzrósł w 2020 roku do 402,4 mln zł z 57,7 mln zł. W IV kw. wynik netto zwiększył się do 40,5 mln zł z 37 mln zł przed rokiem. Przychody zwiększyły się w 2020 roku do 797,9 mln zł z 239,3 mln zł. W samym IV kw. wzrosły do 140,1 mln zł z 89,6 mln zł. Powtarza się więc schemat jaki obserwowaliśmy przy poprzednich wstępnych danych za I półrocze.

    • Rekordowe wyniki rok do roku XTB, jednak wyraźny regres w ujęciu kwartalnym
    • BoomBit z 10% spadkiem przychodów w styczniu

Z jednej strony jest to wyniki tego, że mamy wygórowane oczekiwania oraz faktu, że zwyżka miała miejsce przed publikacją wyników. Jest też jednak inny powód, mianowicie wygasająca dynamika poprawy wyników. Rekordy dotyczą porównania rezultatów z poprzednim rokiem. Jednak efekt powiększenia bazy klientów i skokowej poprawy wyników został już na rynku zdyskontowany olbrzymim wzrostem kursu. Teraz, porównując IV kw z poprzednim III kwartałem, mamy stabilizację wyników, a wręcz regres, gdyż ciężko nazwać inaczej ponad 40% spadek zysku netto. Trzeba więc przyjąć, że rekordowe wyniki to już przeszłość i w dodatku zdyskontowana przez rynek.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kierunku głównego wsparcia

Na plus trzeba jednak zaliczyć wysoki stan gotówki, co pozwoli na rozpychanie się na kolejnych rynkach, a także na wypłatę dywidendy. Spółka już zapowiedziała wejście do ZEA i agresywną walkę o nowych klientów. Patrząc na wykres, wydaje się, że może pojawić się próba odbicia i może nawet dopełnienia luki spadkowej, z drugiej strony musimy sporo poczekać na kolejny raport. Możliwe, że inwestorzy długoterminowi będą więc mieli okazję nabyć akcje po jeszcze niższych cenach.

xtb


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

10% spadek przychodów

Dzień wcześnie wynikami pochwalił się producent gier BoomBit. Spółka odnotowała 10% spadek przychodów ze sprzedaży gier w styczniu, jednak wynik 11,11 mln zł nie jest zły. Odejmując koszty marketingu i prowizji dla platform dystrybucyjnych, mamy około 5,4 mln zł przychodów w styczniu, co stanowi tylko 4% spadek względem grudnia. W styczniu łączna ilość pobrań gier Grupy BoomBit wyniosła ok. 13,8 mln.

boombit

W ubiegłym miesiącu zadebiutowały kolejne gry hyper-casual, m.in. “Base Jump Wingsuit Gliding”, “Jump The Car” oraz “Turbo Tap Race” – ich skalowanie rozpocznie się w lutym. Pod koniec stycznia na platformie Nintendo Switch zadebiutowała gra “Cooking Festival”. Obecnie na platformie Switch znajduje się 14 tytułów BoomBit. Na razie na wykresie nic specjalnego się nie dzieje i cena cały czas podlega powolnym spadkom. Wydaje się, że kolejny raz kurs wraca w kierunku wsparcia przy 16 zł.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy giełdowe | ropa brent notowania | wartość złotówki wykres | spółki giełdowe | dax prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here