Naga MarketsWyniki XTB za III kw. 2019 r.Dom maklerski X-Trade Brokers (XTB) opublikował 8 listopada 2019 r., raport podsumowujący wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 rok. Z dokumentu wynika, że spółka odnotowała 15,51 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 2,9 mln zł straty rok wcześniej.


Grupa XTB jest europejskim domem maklerskim, specjalizującym się w instrumentach finansowych będących przedmiotem obrotu na rynku pozagiełdowym i giełdzie. Od 2002 roku działa na rynkach zagranicznych, gdzie oferuje klientom zaawansowane technologicznie aplikacje transakcyjne. Jest licencjonowany w ponad 10 krajach Europy.

W raporcie przeczytać możemy, że w III kwartale 2019 r. przychody wzrosły o 28,1% wobec III kwartału 2018 r., tj. 13,4 mln zł z 47,6 mln zł na 61,0 mln zł. Do wzrostu tego przyczyniły się:

  • wyższy obrót klientów XTB instrumentami finansowymi wyrażony liczbą zawartych transakcji w lotach – wzrost o 78 215 lotów (z 345 118 na 423 333 lotów),
  • wyższa rentowność jednostkowa lota – wzrost o 6 zł (z 138 zł na 144 zł)

Zysk operacyjny wyniósł 17,97 mln zł wobec 1,26 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 60,95 mln zł w III kw. 2019 r. wobec 47,58 mln zł rok wcześniej.

Wybrane skonsolidowane dane finansowe
Wybrane skonsolidowane dane finansowe | Źródło: XTB

Jeżeli chodzi o przychody generowane według poszczególnych klas aktywów, na pierwszym miejscu plasują się CFD na waluty. Znaczący wzrost przychodów odnotowano także w przypadku CFD na indeksy. Zdecydowany spadek r/r dostrzec można było natomiast w przypadku CFD na towary.

Wynik z operacji na instrumentach finansowych wg klas
Wynik z operacji na instrumentach finansowych wg klas | Źródło: XTB
Wynik z operacji na instrumentach finansowych wg klas
Wynik z operacji na instrumentach finansowych wg klas | Źródło: XTB

– XTB posiada solidny fundament w postaci stale rosnącej bazy klientów i liczby aktywnych klientów. Intencją zarządu na 2019 r. jest dalszy przyrost bazy klienckiej. Od początku roku Grupa odnotowała rekordową liczbę nowych klientów wynoszącą 26 131 wobec 14 930 w porównywalnym okresie. W samym III kwartale 2019 r. liczba nowych klientów zwiększyła się o 796 klientów k/k, tj. o 8,6%. To efekt kontynuowania zoptymalizowanej strategii sprzedażowo-marketingowej oraz sukcesywnego wprowadzania do oferty nowych produktów, takich jak akcje i ETF-y. Z kolei średnia liczba aktywnych klientów była wyższa o 7 859 w porównaniu do III kwartału 2018 r., tj. o 38,8% – podała spółka w raporcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOchłodzenie pozytywnego sentymentu wpływa na wycenę aktywów
Następny artykułGBPCAD – kurs funta utrzymuje się pod oporem przy 1,7063. Czas na ruch do wsparcia?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here