Naga Markets396_262_xstation_people_hands_tablet_with_xstationNawet Złoty Graal nie zarobi na rynku bez odpowiedniej platformy transakcyjnej. Najpopularniejsze wśród inwestorów MetaTrader4 doczekało się równie udanego następcy. Co jednak w przypadku, gdy nie możemy skorzystać z naszej ulubionej platformy?


Wyobraźmy sobie następującą sytuację – jesteś na uczelni lub w pracy, rano otworzyłeś sporą pozycję na USD/CAD, która jak dotąd zarabiała. Czy tak jest nadal? Czy cena przekroczyła zakładany przez Ciebie poziom take profit? Jak na złość nie masz dostępu do swojego komputera na którym posiadasz zainstalowaną platformę Twojego brokera, a bateria w smartfonie akurat się wyczerpała. Co robić?!

Te artykuły również Cię zainteresują
X-Trade Brokers już kilka lat temu przewidziało taką sytuację i wprowadziło nowe rozwiązanie – platformę webową xStation. Do działania wystarczy najprostsza przeglądarka internetowa, która z powodzeniem zastąpi MetaTradera. Dziś XTB chwali się najnowszą wersją xStation 5.

xStation 5 to platforma transakcyjna on-line w technologii HTML5, dostępna również na urządzenia mobilne, przez dowolną przeglądarkę internetową. Umożliwia pełny dostęp do portfela inwestycyjnego i optymalne zarządzanie transakcjami. Platforma ma bardzo przejrzysty layout z możliwością indywidualizacji ustawień. Inwestorzy mogą także śledzić najważniejsze wydarzenia i dane ekonomiczne, które mają wpływ na rynek – zarówno w formie tekstowej, jak i w postaci aktualnych komentarzy audio.

Wprowadzono także kilka nowych, bardzo przydatnych funkcjonalności. Inwestorzy będą mogli sprawdzać statystyki swoich inwestycji, dzięki czemu można określić skuteczność swoich transakcji. Ta funkcja w dużej mierze ma zastąpić dziennik inwestora i na jej podstawie inwestor może zrozumieć, które z jego posunięć inwestycyjnych powinny być kontynuowane, a które zaprzestane. Kolejną nowością jest mapa walut i spółek – funkcja, która pozwala inwestorowi sprawdzić, które waluty lub spółki są w danym momencie najsilniejsze lub najsłabsze i pomóc inwestorowi w określeniu trendu na danej parze walutowej lub spółce. Użytkownicy xStation 5 będą też mieli dostęp do kalkulatora tradera, który automatycznie przelicza takie parametry jak wartość pipsa, wymagany depozyt zabezpieczający, wartość spreadu i swapów, przez co może pomóc w bardziej świadomym podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Jednym z najciekawszych nowych narzędzi jest skaner spółek, który pozwala na wyszukanie spółek, które odpowiadają wybranym parametrom. Dzięki temu inwestor może zaoszczędzić mnóstwo czasu, ustalając wymagany poziom wskaźników, np. cena/zysk, kapitalizacja czy dywidenda i wybierać spółki, które mają najlepsze perspektywy wzrostu. Platforma xStation 5 umożliwia również handel z wykresu – inwestor może zarządzać swoimi decyzjami inwestycyjnymi bezpośrednio z wykresu. Bez konieczności wchodzenia do osobnego okna ze zleceniem, inwestor może zawierać transakcję z egzekucją natychmiastową i składać zlecenia Stop Loss i Take Profit.

Sprawdź możliwości xStation 5 i wypróbuj najnowsze narzędzia w swoim handlu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here