W poniedziałek, po godzinie 09:05 kursy walut do złotego wynosiły:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2513 euro
USDPLN 3,8084 dolar
GBPPLN 4,9251 funt
CHFPLN 3,8593 frank

Złotówka i dwa złote kursy walut

Polski złoty rozpoczyna nowy tydzień i miesiąc od wzrostów. Kurs euro pogłębia spadki do 4,25 zł, kurs dolara jest coraz bliżej przetestowania wsparcia 3,80 zł, a deprecjacyjne nastroje udzielają się również funtowi oraz frankowi. Sprawdź ile kosztuję EURPLN, USDPLN, CHFPLN i GBPPLN w poniedziałek, 4 listopada 2019 roku, po godzinie 09:00.

Najważniejsze informacje o kursach walut:

  • Złoty zaczyna nowy tydzień i miesiąc od kontynuacji umocnień
  • W efekcie kurs dolara i kurs euro starają się pogłębiać dołki i testują ważne poziomy wsparcia
  • Kurs funta spada poniżej poziomu 4,93 zł i napiera na ostatnią barierę byków przed dalszą deprecjacją
  • Kurs franka drugi tydzień z rzędu balansuje na granicy 3,86 zł i jeżeli pokona wspomniane wsparcie powróci do konsolidacji z pierwszej części roku

Kurs dolara pogłębia dołki. USDPLN spada na początku tygodnia

Notowaniom USDPLN coraz bliżej do przetestowania okrągłego poziomu 3,80 zł. Ostatni raz kurs dolara znajdował się tak nisko w drugiej połowie lipca, a kontynuacja spadków na początku bieżącego tygodnia utwierdza inwestorów w przekonaniu, że jest to jak najbardziej możliwe.

Kolejne, ważne wsparcie znajduje się na wysokości 3,78 zł, gdzie przebiega strefa minimów z pierwszej części roku.

Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs euro również w dół. EURPLN jednak nadal korzysta ze wsparcia 4,25 zł

Notowania EURPLN od dawna nie były tak tanie. Od wrześniowych maksimów para walutowa traci już niemal 15 groszy i w poniedziałek wyraźnie zbliża się do wsparcia 4,25 zł. W efekcie wystarczy jeden mały krok, aby kurs euro przetestował ważny poziom 4,24 zł, pokrywający się z minimami z początku lipca. Układ średnich ruchomych na wykresie dziennym sugeruje, że utrzymanie presji podażowej jest jak najbardziej możliwe.

kurs euro 04.11 2019
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka balansuje na granicy 3,86 zł. CHFPLN walczy nadal z ważnym wsparciem

W poniedziałkowy poranek kurs franka znajduje się delikatnie poniżej poziomu 3,86 zł, gdzie przebiega istotna strefa wsparcia, blokująca silniejsze spadki od 29 października. Gdyby poziom udałoby się wybić, wtedy CHFPLN otwiera sobie drogę do dalszych spadków, między innymi do poziomu 3,84 zł, gdzie wypadały maksima z czerwca bieżącego roku. To właśnie po wybiciu tego poziomu rozpoczęła się wspinaczka wzrostowa, po której CHFPLN przetestował poziom 4,05 zł, najwyższy od dwóch lat.

Kurs franka do złotego na wykresie dziennym
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta również spada. Za GBPPLN zapłacisz już tylko 4,92 zł

GBPPLN coraz wyraźniej dołącza do serii spadków obserwowanych na innych parach złotowych. Kurs funta w poniedziałek co prawda osuwa się marginalnie, wybija jednak poziom 4,93 zł i napiera na lokalne wsparcie, którego wybicie otworzy drogę do dalszej deprecjacji.

W tym tygodniu rynek czeka na decyzję w sprawie stóp procentowych Banku Anglii, dodatkowej zmienności na GBP z całą pewnością więc nie zabraknie.

Kurs funta do złotego na wykresie dziennym
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: ING Bank – wynik netto poniżej oczekiwań
Następny artykułBittrex współpracuje z hakerami?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here