Naga MarketsS&P 500: relatywny optymizm z planem fiskalnego wsparcia w USA w tle

Na rynku akcji nadal panuje relatywny optymizm z planem fiskalnego wsparcia w USA w tle. Administracja Joe Bidena jest zdeterminowana, aby przeprowadzić przez Kongres pakiet o wartości 1,9 bln USD, a biorąc pod uwagę przewagę głosu wiceprezydent Harris w Senacie, jest to wykonalne, choć pierwotnym plan zakłada porozumienie z częścią republikanów.

W Europie tematem numer jeden pozostaje proces szczepień oraz wielkości dostaw szczepionek do Europy. Wydaje się, że w cenach jest obecnie więcej pesymizmu z tym związanego niż to konieczne. Po przebudowie niemieckiej fabryki oraz współpracy z Sanofi, Pfizer dostarczy do Europy więcej dawek w kolejnych kwartałach. Na zatwierdzenie czekają już produkty kolejnych producentów, co oznacza, że zaszczepienie odpowiedniej ilości obywateli w 2021 roku nadal jest wykonalne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynku terminowym sytuacja prezentuje się następująco. Cena kontraktu na niemiecki DAX30 rośnie o 0,5 proc., choć przed otwarciem rynku kasowego tempo było szybsze. O 0,3 proc. umacnia się cena kontraktu na CAC40, a 0,5 proc dodaje futures na indeks FTSE100. Rodzimy WIG20 dodaje 0,4 proc., a niekwestionowanym liderem wzrostów jest hiszpański IBEX35, którego notowania zyskują 1,3 proc.

Od początku lutego, za intensywne odrabianie strat wziął się kontrakt na niemiecki DAX30. Po znalezieniu wsparcia w okolicy 13310 pkt., przebiegającego w okolicy lokalnych minimów, kurs dynamicznie odbił i wzrósł o 5 proc. w ciągu trzech sesji.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | kursy kryptowalut wykres | bitcoin info | s&p notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here