Naga MarketsRynek ropy WTI niemal od początku roku porusza się na północ w efekcie czego kurs tego waloru wzrósł o 45.92%. Biorąc pod uwagę wcześniejsze dwuletnie spadki, dla inwestorów jest to bardzo dobra informacja choć wzrosty cen ropy nie cieszą obywateli. Do tej pory wydawać by się mogło, że całe trwające od stycznia wzrosty stanowią jedynie korektę wzrostową i w najbliższym czasie rynek powróci do wcześniejszego trendu a kurs ropy ponownie zacznie spadać.

Na skutek osiągniętego porozumienia krajów OPEC dotyczącego cięcia dziennej produkcji o 1,2 miliona baryłek do poziomu 32.5 mbd (miliona baryłek na dzień) od stycznia 2017 roku oraz porozumienia państw spoza OPEC, które podpisały porozumienie na mocy którego ograniczą produkcję o 558 tys. baryłek dziennie doszło do znacznego umocnienia kursu tego instrumentu. Sam fakt podpisanych porozumień daje również szanse na kontynuację wzrostów w najbliższym czasie.

Spoglądając na wykres tygodniowy widzimy, że na skutek powyższych porozumień rynek pokonał niezwykle istotny opór w okolicy poziomu 51.00. Obecnie znajdujemy się w okolicy lokalnego oporu 54.00, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice poziomu 62.00.

Z technicznego punktu widzenia na wykresie tygodniowym zaobserwować możemy również odwróconą formację głowy z ramionami (oRGR), gdzie wspomniany wcześniej poziom 51.00 stanowi linię szyi, której pokonanie otworzyło drogę do dalszych wzrostów. Biorąc pod uwagę zasięg pomiędzy głową a szyją zauważymy, że potencjalne wzrosty mogłyby dość nawet w okolice poziomu 74.00.

Wykorzystaj analizę by zainwestować na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

WTI Weekly
WTI Weekly


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/USD H4 – co dalej po nocnym impulsie?
Następny artykułOd inwestora do scalpera – GBPNZD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here