Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuPiątkowy poranek przynosi niewielkie wzrosty na warszawskim parkiecie. O godz. 9:30 Indeks WIG20 zyskuje 0,16%, co spowodowane jest w dużej mierze wzrostami cen akcji PGNiG (+3,28%). Jednymi z największych hamulców dzisiejszych wzrostów są natomiast akcje Cyfrowego Polsatu oraz mBanku, które tracą odpowiednio 1,45% i 1,73%.


WIG20 pod presją podaży

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 zauważymy, że dzisiejsze wzrosty są głównie wynikiem wzrostowej luki otwarcia. Mimo to, niemal od początku sesji znów obserwujemy przewagę podaży. Co ciekawe, podobne zachowanie rynko obserwujemy już od kilku dni. Indeks WIG20 od wtorku oscyluje bowiem w rejonie 2300 pkt. i póki co nie pojawiła się tu jednak żadna silna reakcja popytowa mogąca sugerować potencjalne odrzucenie tego wsparcia.

Więcej na temat piątkowej sesji w porannym programie giełdowym Comparic24.tv:

PGNiG zmierza w kierunku 5,95 zł?

Spoglądając na notowania spółki PGNiG zauważymy, że cena jej akcji już od wczoraj dynamicznie zyskuje na wartości. W chwili obecnej za jeden papier zapłacić trzeba już 5,69 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs mógłby dotrzeć wkrótce nawet w okolice 5,95 zł (czerwona strefa).

Cana akcji mBanku zmierza w kierunku 374 zł

Na drugim biegunie znajdują się natomiast akcje mBanku, którego notowania już od kilku dni poruszają się na południe. Spadki te zapoczątkowało odrzucenie linii tendencji spadkowej i jeżeli tylko ruch ten będzie kontynuowany, niewykluczone, że cena akcji MBanku osunie się ponownie w rejon 374 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrump punktuje Chiny – komentarz walutowy
Następny artykułOptymizm wciąż widoczny na rynkach, dane z Chin w centrum uwagi
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here